۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۸
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83483335
۰ نفر

برچسب‌ها

هلال احمر استان مرکزی سه هزار نفر را در سیستان و بلوچستان معاینه کرد

اراک - ایرنا - معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: این جمعیت سه هزار نفر را در سیستان و بلوچستان رایگان معاینه کرد.

«علیرضا محمودی» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این افراد در راستای دومین مرحله از طرح ملی نذر آب توسط پزشکان عمومی، متخصص و فوق‌تخصص جمعیت هلال احمر استان مرکزی از ۲۱تا ۲۶ شهریور ماه سال جاری در روستاهای «سیب»، «سوران» و«سراوان» بخش پسکوه استان سیستان و بلوچستان به صورت رایگان معاینه شدند.

وی ادامه داد: علاوه بر معاینه مراجعان در بخش‌های دندانپزشکی و چشم، بیماران سرطانی، ژنتیکی و افرادی که مشکوک به سرطان بودند شناسایی و فرآیند پیگیری درمانی برای آنان کلید خورد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان مرکزی یادآور شد: لوله‌کشی از یک چاه آب تا روستایی از بخش سرسوره به فاصله ٧٠٠ متر با حمایت شرکت پتروشیمی شازند از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر این استان در استان سیستان و بلوچستان است که با بهره ‌رداری از آن ٢ هزار و ٨٦٣ نفر از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شدند.

محمودی بیان کرد: اجرای فعالیت‌های فرهنگی از جمله دیدار با خانواده معظم شهدا، غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی ویژه کودکان روستا و دیدار با کارآفرینان برتر نیز در این منطقه محروم توسط تیم اعزامی طلاب جمعیت هلال احمر استان مرکزی انجام شده است.

وی ادامه داد: توزیع ١٥٠ بسته موادغذایی، ٤٠٠ بسته فرهنگی شامل نوشت‌افزار و اسباب بازی به ارزش ١٤٠ میلیون ریال، شناسایی خانواده‌های کم‌برخوردار و اهدای کمک‌های نقدی با حمایت خیران از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر استان مرکزی در راستای اجرای طرح ملی نذر آب در استان سیستان و بلوچستان بود.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۱۴هزار داوطلب و امدادگر در جمعیت هلال احمر استان مرکزی فعالیت دارند.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/

برچسب‌ها