تنها ۲ هزار خانواده ارومیه‌ای یاریگر طرح تفکیک زباله هستند

ارومیه- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: در حال حاضر تنها ۲ هزار خانواده ارومیه‌ای یاریگر طرح تفکیک زباله در این سطح شهر هستند که در مقایسه با جمعیت سالکن در شهر، رقم بسیار ناچیزی است.

احد یوسفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با همراهی این تعداد خانواده روزانه ۵۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم زباله تفکیک می‌شود که کمتر از ۲ هزارم پسماند تولیدی این شهر است.

وی اضافه کرد: روزانه بیش از ۵۰۰ تن زباله در سطح شهر ارومیه تولید و جمع‌آوری می‌شود که در صدد هستیم میزان تفکیک زباله از مبدا را با جلب همراهی شهروندان افزایش دهیم.

وی از اهتمام یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ارومیه‌ای برای طراحی نرم‌افزار تفکیک زباله از مبدا خبر داد و بیان کرد: در قالب این نرم‌افزار، هر فردی که زباله‌های منزل خود را تفکیک کرده باشد، از طریق برنامه مبتنی بر موبایل اطلاع می‌دهد تا ماموران مدیریت پسماند در سریع‌ترین زمان به محل اعزام شوند و زباله تفکیکی را تحویل بگیرند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه ادامه داد: با اجرای این طرح امیدواریم که میزان تفکیک زباله از مبدا به صورت قابل توجه رشد یابد و به بیش از یک تن در روز برسد.

یوسفی گفت: هزینه‌های میلیاردی برای جمع‌آوری زباله شهروندان ارومیه‌ای صرف می‌شود که می‌توان با تفکیک از مبدا، بخش قابل‌توجهی از آن را کاهش و به سمت بازیافت سوق داد.

ارومیه بیش از ۷۵۰ هزار نفر جمعیت و افزون بر ۱۱ هزار هکتار مساحت دارد.

۸۱۳۷/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =