ترامپ کشورهای اروپا را تهدید کرد؛ رها سازی داعشی‌ها

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه گفت: اگر فرانسه، آلمان و کشورهای دیگر اتباع اسیر شده داعشی خود را پس نگیرند، آنان را در مرزهای کشورهای اروپایی آزاد خواهم کرد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، ترامپ در مصاحبه خبری با نخست وزیر استرالیا افزود: اگر آنها (اسرای داعشی) را بازنگردانند، ما احتمالاً آنها را در مرز رها کرده و آنها مجبور هستند که مجدداً اسرای داعشی را اسیر کنند.

ترامپ خطاب به کشورهای اروپایی گفت: آنان باید هر چه زودتر تصمیم خود را بگیرند؛ در غیر این صورت ما آنان را در مرزها آزاد خواهیم کرد.

مقامات دولت آمریکا مدتهاست که متحدان اروپایی را تحت فشار قرار می دهند تا تروریستهای اسیر شده داعش از ملیتهای خارجی را بازگردانند.

در زمان حاضر هزاران نیروی بازداشت شده گروه تروریستی داعش در زندان های سوریه نگهداری می شوند که بسیاری از آنها توسط شبه نظامیان کُرد، متفقان ایالات متحده محافظت می شوند.

از آنجا که رئیس جمهوری آمریکا به دنبال کاهش حضور نظامی در سوریه است، اصرار بر انتقال زندانیان داعشی به کشورهای خویش دارد.

ترامپ همچنین در هفته گذشته خطاب به اروپایی گفت: بسیاری از نیروهای داعش از فرانسه، آلمان و لهستان آمده اند و باید دولت های این کشورها هم اکنون پذیرای بازگشت اسرای داعش باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =