۳۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83483190
۱ نفر

برچسب‌ها

دانشجویان دختر دانشگاه فرهنگیان فارس به خانه بازگشتند

شیراز- ایرنا- چندی پیش دانشجویان پسر دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار جلوگیری از تغییر در ماموریت‌های واحد سلمان فارسی دانشگاه فرهنگیان شیراز از آموزش پسران به دختران شدند؛ اما در ادامه پیگیری‌ها مشخص شد که این مرکز از ابتدا دخترانه بوده و تحصیل پسران در آن موقتی بوده است.

این نامه به امضای بیش از ۱۰ تشکل و کانون دانشجویی این دانشگاه رسیده بود.  این مطالبه پسران براساس صفحه ۳ و ۴ دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ بود که در آن از این واحد با عنوان واحد برادران یادشده بود و از پردیس شهید باهنر شیراز و مرکز زینب کبری (س) با عنوان مرکز خواهران نام برده شده بود.
با این حال، سرانجام این موضوع با اختصاص مرکز سلمان فارسی به دانشجویان دختر دانشگاه فرهنگیان به پایان رسید.

انتقال دانشجویان پسر به مرکز سلمان فارسی موقتی بوده است 
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان فارس در گفت‌وگو با ایرنا عنوان کرد: واحد سلمان فارسی، در ابتدا باعنوان مرکز ضمن خدمت فرهنگیان استان فارس فعالیت می‌کرد؛ اما در سال ۱۳۹۲ به دستور مدیرکل وقت آموزش و پرورش استان به برای استقرار دانشجویان دختر دانشگاه فرهنگیان اختصاص یافت.
حسین افلاکی فرد با بیان اینکه کد این مرکز از سال ۱۳۹۲ به‌نام دختران زده شده و نیز شورای گسترش آموزش عالی این مرکز را برای دختران در نظر گرفته است، توضیح داد: در سال ۱۳۹۶ بر اساس نظر سازمان مرکزی مبنی بر عدم تخصیص دانشجو به مراکز خارج از شیراز ازجمله شهید مطهری و همچنین به دلیل کاهش پذیرش دانشجویان دختر، مرکز سلمان فارسی به‌صورت موقت و تنها برای ۱۰ ماه در اختیار پسران قرار گرفت و مقرر بود که پردیس شهید رجایی بعد از این مدت دانشجویان پسر را در پردیس یا فضای مناسب دیگری اسکان دهد و مرکز سلمان فارسی را به دختران بازگرداند.
وی افزود: با این حال پسران تا پایان سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در این مرکز تحصیل کردند. در سال جاری به دانشگاه فرهنگیان اعلام شد درصورتی که مرکز پسرانه بماند، از سال اینده پذیرش دانشجویان دختر متوقف خواهد شد؛ افزون بر این دانشجویان دختر باید در دیگر استان‌ها تحصیل کنند، از سوی دیگر امسال ۵۲۳ نفر دانشجوی دختر در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند؛ از همین رو اقدام قانونی بازگرداندن دختران به خانه خودشان بود.
افلاکی با اشاره به اینکه دختران دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای این موضوع را با وزیر علوم در میان گذاشتند، عنوان کرد: براساس قانون شورای گسترش آموزش عالی، مرکز شهید باهنر شیراز را دخترانه می‌داند؛ ولو اینکه در مواقع اضطراری و درصورت نیاز، پسران در آن تحصیل کنند.
مدیر امور پردیس‌های استان فارس در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به آنچه رخ داده است دانشجویان دختر در مرکز سلمان فارسی و دانشجویان پسر نیز در پردیس فرهنگیان شهید رجایی شیراز و دانشگاه بعثت به ادامه تحصیل خواهند پرداخت.
وی افزود: پردیس فرهنگیان شهید رجایی شیراز و دانشگاه بعثت وابسته به مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی است که از امکانات مناسبی همچون خوابگاه‌، سلف سرویس، فضای آموزشی مطلوب، زمین چمن، سالن ورزشی و... برخوردار است.
۹۸۸۵/ ۲۰۲۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =