«اطری» مدال برنز را تقدیم حریف هندی کرد

تهران - ایرنا - آزادکار وزن ۵۷ کیلوگرم ایران در دیدار رده‌بندی رقابت‌های قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان با شکست برابر حریف هندی پنجم شد. او پیش از این سهمیه بازی‌های المپیک 2020 را گرفته بود.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو،طی روزهای ۲۸ تا ۳۱ شهریور ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان برگزار می‌شود.

امروز (جمعه) «رضا اطری» در مسابقات شانس مجدد وزن ۵۷ کیلوگرم با برتری برای «بخبایار اردنبات» از مغولستان موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد. اطری روز گذشته در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود و در دور دوم با  نتیجه ۴ بر ۲ از سد «ولادیسلاو آندریف» دارنده مدال برنز جهان از بلاروس گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ «کوم سانگ کانگ» دارنده مدال نقره بازی های آسیایی از کره شمالی را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

آزادکار بابلی تیم ملی و دارنده طلای قهرمانی آسیا و برنز بازی‌های آسیایی در این مرحله مقابل «زائور اوگویف» قهرمان جهان از روسیه در یک مبارزه نزدیک با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. اطری در این گروه مقابل «بخبایار اردنبات» دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازی‌های آسیایی از مغولستان در یک کشتی حساس و نزدیک با نتیجه ۴ بر ۴ به پیروزی دست یافت و ضمن کسب سهمیه المپیک راهی دیدار رده بندی شد.

اطری در سومین میدان جهانی خود و در حالی که می‌توانست نخستین مدال جهانی خود را بگیرد در دیدار رده‌بندی مبارزه را با نتیجه ۶ بر ۳ به «راوی کومار» از هند واگذار کرد و پنجم شد.

تاکنون «علیرضا کریمی» به فینال وزن ۹۲ کیلوگرم راه یافته و «یونس امامی» به دیدار رده‌بندی وزن ۷۰ کیلوگرم رسیده است.

«یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، «رضا افضلی» در وزن ۷۴ کیلوگرم و «امیرمحمد یزدانی» در وزن ۶۵ کیلوگرم که اوزان آنها المپیکی است، از دور رقابت‌ها حذف شده‌اند.

۶ نفر برتر اوزان المپیکی یعنی ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم سهیمه بازیهای المپیک را کسب می‌کنند. به این ترتیب تیم نمایندگان ایران برای کسب سهمیه المپیک در وزن‌های ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم باید در مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره‌ای و جهانی به مصاف حریفان بروند.

اتحادیه جهانی کشتی ۵ مسابقه گزینشی دیگر را نیز برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ در نظر گرفته که شامل یک رقابت در هر قاره (رقابت‌های گزینشی قاره آسیا روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین ماه سال ۹۹ در «شی آن» چین) و رقابت‌های گزینشی جهانی روزهای ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت سال ۹۹ در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان است.

با توجه به اعلام اتحادیه جهانی در هر وزن ۱۶ کشتی گیر مجوز حضور در بازی‌های المپیک را خواهند گرفت که این نفرات از بین کشتی‌گیران برتر رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و پنج مسابقه گزینشی فوق انتخاب خواهند شد.

رقابت‌های کشتی در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن روزهای ۱۲ تا ۱۸ مرداد سال ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha