۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 2502
کد خبر: 83482980
۰ نفر

برچسب‌ها

پایان کابوس‌های بسکتبال آمریکا

تهران- ایرنا- پس از ناکامی تیم ملی بسکتبال آمریکا بدون ستاره‌هایش در جام‌جهانی ۲۰۱۹، بازیکنان توانمند این تیم اعلام کردند در المپیک توکیو حضور خواهند داشت.

تیم ملی بسکتبال آمریکا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جام‌جهانی راهی چین شد اما با ترکیبی که داشت از پس ماموریت خود برنیامد و در غیاب ستاره‌ها هفتم شد. آمریکا نه تنها از عنوان قهرمانی‌اش دفاع نکرد حتی روی سکو نرفت و تنها توانست سهمیه المپیک را بگیرد.

این نتیجه با انتقادهای زیادی همراه بود و تیم ملی بسکتبال آمریکا را تحت فشار قرار داد اما در فاصله نزدیک به یک سال تا المپیک ۲۰۲۰ کابوس‌های این تیم تمام شد چرا که ستاره‌های بسکتبال این کشور از جمله استفان کری، کلی تامسون و لبرون جیمز اعلام کرده‌اند قطعا در المپیک توکیو حضور خواهند داشت.

تیم ملی بسکتبال آمریکا با ترکیبی از بازیکنان جوان و با هدایت جرج پاپاویچ در جام‌جهانی ۲۰۱۹ شرکت کرد که عملکردش به هیچ وجه راضی کننده نبود و حالا با بازگشت ستاره‌ها به ترکیب می‌تواند در المپیک جبران کند.

فاصله نزدیک بین پایان جام‌جهانی و ‌آغاز لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا باعث شده‌بود بسیاری از بازیکنان سرشناس این کشور قید تیم ملی را بزنند تا برای لیگ آماده شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =