تهمت به ایران مبنی بر حمله به آرامکو رسوایی بزرگ برای آمریکاست

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تهمت دولتمردان آمریکا به ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان یک رسوایی بزرگ دیگر برای آمریکاست.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل افزود: رادارها بطور دقیق نشان می‌دهند که هواپیماهای بدون سرنشین از کجا برخاسته‌اند و اگر آمریکا بگوید چنین تجهیزاتی ندارم این افتضاح بزرگ برای این کشور است و اگر منظورشان کمک ایران به یمن در این حمله است باز هیچ منطقی آن را نمی‌پذیرد چون یمن به شدت در محاصره قرار دارد.

وی با بیان اینکه اگر این حمله کار ایران بود بطور یقین آمریکا تصویر ماهواره ای آن را پخش می‌کرد، گفت: دنیا فهمید که نسبت دادن این حمله به ایران از سوی آمریکا ادعا و تهمتی بیش نیست. 

او گفت: آمریکا در برابر ایران هر چه بیشتر تکان می‌خورد به همان اندازه خراب می‌شود و موضوع جالب توجه در حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو این است که نشان داد جیب دولت‌های منطقه را برای تامین امنیت هوایی آنها از تجهیزاتی مانند سپر آهنین و ضدهوایی‌های گران قیمت خالی کردند و اکنون معلوم می‌شود که سر دولت‌های عربی کلاهی بسیار گشاد رفته است.

وی بیان کرد:  اینکه ترامپ در برابر این شکست بزرگ نظامی عربستان اظهار داشت تا ریاض پول ندهد کاری نخواهد کرد و امنیتی برای این کشور درست نخواهد شد هم یک عبرت بسیار بزرگ است که اعتماد به آمریکا آخر و عاقبت نداشته و عربستان چاره‌ای جز صلح با یمن ندارد.  

نماینده اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در قسمت دیگری از خطبه‌ها فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر ترامپ توبه کند می‌تواند به جمع مذاکره‌کنندگان برجام وارد شود را تعبیری بسیار غرورآفرین برای ملت ایران ذکر کرد.  

آیت‌الله عاملی افزود: این ادبیات بالاترین ادبیات حماسی و برگرفته از ادبیات عاشوراست چرا که  غرور مقدس برای یک ملت بسیار حیاتی است.

او در ادامه گفت: آمریکا ایران را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرده و این در حالیست که دولتمردان این کشور به خوبی می‌دانند که دیگر چیزی نمانده علیه کشورمان تحریم نکرده باشند و در واقع این تحریم‌ها باعث شده که ایران اقتصاد خود را با این وضعیت تنظیم کند.

امام جمعه اردبیل در قسمت دیگری از سخنانش از واگذاری چهار خانه مسکونی ، یک مغازه و یک خودرو توسط خیران به بنیاد حمایت از کودکان بی سرپرست و سرطانی این استان تشکر کرد.

او همچنین اهدای ساختمان مطب ، منزل و تمام دارایی ازسوی مرحوم دکتر علی منافزاده به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برای احداث درمانگاه را یک کار بسیار ارزشمند دانست.

وی از انجمن حمایت از بیماران کلیوی به خاطر کسب رتبه اول در سال گذشته ، ستاد اجرایی حضرت امام به خاطر ارسال ۲ هزار بسته لوازم التحریر کامل با کیف مدرسه و  از افراد خیر بسیاری که پول امانت به کتابفروشی ها داده اند تا اگر خانواده فقیری برای خرید نوشت‌افزار مراجعه کرد آنها را دست خالی بازنگردند، قدردانی کرد.

۶۰۱۹/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =