۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 1464
کد خبر: 83482929
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه مهریز و ابرکوه

یزد - ایرنا - تربیت‌دینی دانش‌آموزان، اولویت معلمان باشد و دستاوردهای دفاع مقدس حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی است از جمله محور سخنان امام جمعه مهریز و ابرکوه است.

 امام جمعه موقت مهریز گفت: تربیت دینی دانش‌آموزان در کنار برنامه‌های آموزشی، اولویت فرهنگیان در سال تحصیلی جدید باشد.

حجت الاسلام اصغر زارع در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهریز افزود: اگر دانش آموزان بر اساس دین تربیت شوند هیچ دشمنی با تهدید نرم نمی‌تواند به اهداف پلید خود برسد.

 وی ادامه داد: نقش فرهنگیان رسالتی پیامبرگونه است و باید با همکاری مسئولان جدی وظایف خود را در واحدهای آموزشی انجام دهند.

امام جمعه موقت مهریز تاکید کرد: جنگ فرهنگی استکبار شوخی است و برای نابود کردن جوانان ما آنها جدی برنامه‌ریزی دارند.

زارع گفت: اگر نسل جوان خوب تربیت شود یعنی اینکه انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان بیمه شده است .

وی به توطئه اقتصادی دشمنان اشاره کرد و از مسئولان خواست به فکر حل مسائل با تکیه بر دانش و نیروهای بومی باشند.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۱/ ۶۱۹۷

امام جمعه موقت ابرکوه گفت: جنگ تحمیلی دستاوردهایی همچون دفاع از میهن، آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب ، مقاومت و پایداری و الگو واقع شدن ملت ایران به دیگر کشورها ، تأمین امنیت پایدار و طولانی مدت که آثار آن همچنان باقی است، داشته است.

حجت الاسلام تقی فتاحی در خطبه‌های نما جمعه  اظهار کرد: وابسته نبودن به دیگران به ویژه در حوزه نظامی و تجهیزات دفاعی، یکی از شاخصه‌های ملت ایران از دوران دفاع مقدس است.

امام جمعه موقت ابرکوه در ادامه با اشاره به سال تحصیلی جدید از دوشنبه اول مهر ماه ، افزود: در نظام آموزش و پرورش باید بحث پرورش را در کنار آموزش اجرا کرد.

وی اضافه کرد: اهمیت پرورش کمتر از آموزش نیست بلکه مهمتر است، چرا که دانش‌آموزان امروز، مدیران و آینده سازان کشور در دهه‌های آینده هستند که باید دارای تخصص و تعهد باشند.

مدیرحوزه علمیه ولیعصر ( عج) ابرکوه همچنین با تسلیت سالروز تخریب حرمین عسکرین (ع) ادامه داد: دشمنان با تخریب حرم و قبور ائمه اطهار (ع) نمی‌توانند خدشه‌ای به اسلام وارد کنند.

فتاحی خاطرنشان کرد:  بلکه روز به روز وحدت و همبستگی امت اسلامی و شیعه بیشتر می‌شود و مردم همچنان محکم و استوار پای اعتقادات خود ایستاده‌اند. 

امام جمعه موقت ابرکوه با اشاره به بیانات رهبری در خصوص برپایی موکب‌های اربعین تصریح کرد:  مردم به خاطر محبت اهل بیت ، عشق به امام حسین (ع) و ایمان به خدا، با جمعیت ده‌ها میلیونی در همایش جهانی اربعین حسینی دور هم جمع می‌شوند و این نشان از وحدت جهان اسلام است.

وی همچنین با قدردانی از دستگاه قضا گفت : امیدواریم رئیس قوه قضائیه با جدیت و قاطعانه به اجرای قانون و برقراری عدالت ادامه دهد و بداند که این مردم که چشم امیدشان به اوست حامی و پشتیبان وی  خواهند بود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/ ۲۰۴۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =