ایجاد خانه فرهنگ و هنر عشایر در شمال اردبیل حمایت می‌شود

اردبیل- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: برای معرفی، جمع آوری مستندات و حمایت از ذخایر فرهنگی جامعه عشایری، ایجاد خانه فرهنگ و هنر عشایر در شمال استان اردبیل حمایت می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی روز جمعه در نشست مشترک با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شمال استان اردبیل در شهرستان بیله‌سوار مغان گفت: ایجاد این مرکز، ساختاری مهم در جمع آوری مستندات و حمایت از مقولات فرهنگی و هنری جامعه عشایری منطقه محسوب می‌شود و تاثیر عمیقی در حفظ غنای فرهنگی موجود در منطقه خواهد داشت.

وی با اشاره به پیش‌بینی برنامه‌های متعدد در حوزه فرهنگ و هنر طی دو سال آینده برای منطقه مغان بیان کرد: برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی به همراه نیازمندی‌های حوزه فرهنگ و هنر منطقه مغان به صورت منسجم جمع‌آوری شده و در محل وزارتخانه برای تامین آنها تصمیم گیری خواهد شد.

صالحی وسعت ایران را موجب پدید آمدن ذخایر و گنجینه‌های غنی فرهنگی و هنری در گوشه گوشه این کشور دانست و اظهار کرد: برخی مناطق کشور شاید به لحاظ اقتصادی برخوردار نباشند، ولی اغلب از لحاظ فرهنگی و هنری دارای غنای عمیقی هستند.

وی با تاکید بر حل نیازمندی سخت افزاری چهار شهرستان گرمی، بیله‌سوار، پارس‌آباد و اصلاندوز مغان در حوزه فرهنگی و هنری گفت: منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محدود است ولی تلاش خواهیم کرد که متناسب با نیازمندی‌ها و ظرفیت منطقه اقدامات لازم صورت گیرد.

وی همچنین از امضای تفاهم نامه دو ساله و نقشه راه فرهنگی و هنری استان در جریان سفر سه روزه خود به این استان خبر داد و افزود: توجه به تامین نیازهای فرهنگی و هنری در مناطق مرزی رویکرد دولت است و این هدف بیش از گذشته مد نظر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، در این جلسه اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان‌های گرمی، پارس‌آباد و بیله‌سوار مغان به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

۱۹۰۵/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =