امام جمعه زنجان: ایران تسلیم خواسته‌های آمریکا نمی‌شود

زنجان – ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: آمریکایی‌ها فراموش کرده اند که ایران الگوی عاشورا دارد و و آخرین شعار امام حسین (ع) مبنی بر نرفتن زیر بار ذلت را مورد توجه قرار داده است.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان  افزود: آمریکا به تازگی ۲ مساله در برابر ایران  اعلام کرده اند بطوری که یک روز بیانیه، واسطه و شماره تلفن می دهد که بدون پیش شرط آماده مذاکره هستند و در واقع اهدافی را دنبال می کنند.

وی اظهار داشت: دولت آمریکا  سیاست های منسجمی نداشته و به نوعی آشفتگی دارد که این اقدامات را برای فریب دادن انجام می دهند و این کشور تا کنون نشان داده با موضوع مذاکره به دنبال تحمیل خواسته های خود بر ملت ایران است.

امام جمعه زنجان ادامه داد: این در حالی است که پیش از این،  کشورمان با کشورهای طرف مذاکره را انجام داد  اما امریکا از این معاهده خارج شد و اعلام کرد که فریب خورده است.

وی اضافه کرد: در این ارتباط  مقام معظم رهبری تذکرات جدی دادند و بارها اعلام کردند که آمریکا قابل اعتماد نیست چرا که این کشور با مطرح کردن  مذاکره به دنبال تحمیل خواسته ها و دستیابی به اهداف مد نظر خود است و پیش از این آمریکایی ها نشان دادند اهل  مذاکره  نبوده و به تعهدات بین المللی پایبند نیستند.

حجت الاسلام خاتمی افزود: دومین مساله ای که امریکا دنیال می کند این است که بگویند در صورت  حضور ایران برای مذاکره  ۴۰ سال ایستادگی و مقاومت کردند  که  فشارهای حداکثری در نهایت به این مهم منجر و تسلیم  شدند.

وی اظهار داشت: امریکایی ها با  دعوت  ایران به پای مذاکره می خواهند بگویند که در مدت ۴۰ سال فشارهای از قبیل تحریم، توطئه، جنگ نظامی فرهنگی و انواع توطئه های بر این کشور رانجام گرفت و در نهایت کوتاه امدند.

 امام جمعه زنجان، با اشاره به فرامین  اخیر رهبری نیز گفت: ایشان به مهم تاکید کردند که مسئولان کشور  یکصدا اعلام کردند که با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد و نه مذاکره ۲ و چند جانبه انجام نخواهد گرفت.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره  ۳۰ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: این جنگ با  هجوم وحشیانه حزب بعث عراق با سرکردگی صدام و حمایت ابر قدرت های زمان شرق و غرب، اتحادیه اروپا و کشورهای مرتجع بر کشورمان آغاز شد.

وی اظهار داشت: در این جنگ کشورمان در یکطرف و در طرف دیگرتمامی کشورها با تحریک آمریکا، حضور شوروی سابق و  ۴۷ دولت بصور رسمی  جنگ هشت ساله را قم زدند.

امام جمعه زنجان ادامه داد: همه کشورهای به رژیم بعثی عراق کمک کردند و این مهم زمانی به وقوع پیوست که انقلاب به تازگی به پیروزی رسیده بود و برنامه ریز ی دشمن بر نابودی انقلاب اسلامی بود.  

حجت ااسلام خاتمی افزود:  هدف دشمنان تجزیه کشور به چهار منطقه بود که رنگ مذهبی و اعتقادی، ایستادگی مردم  و رهبری مدبرانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مانع اجرای این طرح شد.

وی یادآوری کرد: دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند محسوب می شود که نباید فراموش شود و به نسل های بعدی باید منتقل شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان  با اشاره به اول مهر روز با بازگشایی مدارس گفت: چندین هزار دانش آموز میلیون ها  دانشجو برای تحصیل در محیط های آموزشی حضور می یابند که آنان به عنوان امانتداران نسل بوده و نقش  خانواده ها و آموزش و پرورش در حوزه تربیتی بسیار پررنگ تر باشد.

وی اضافه کرد: سند تحول بنادین اموزش و پرورش مورد عنایت رهبری است و برای اجرایی کردن برنامه مفصلی در قالب  کتاب تنظیم شده که باید مورد توجه قرا گیرد.

امام جمعه زنجان ادامه داد: سند بنیادین مطالعه، انتخاب و محصول تجربیات اندیشه و دانشمندان دلسوز است و اگر به در ستی  اجرا نشود، نتیجه ای ندارد.

وی تاکید کرد: این سند تحول افراد متولی حوزه  نظام اموزشی مطالعه، تحلیل و حتی  توجیه شوند سپس برای  پیاده کردن  آن گام جدی تری برداشته شود که نقش رسانه های گروهی ویژه برای تبیین این مهم برای عموم مردم ضروری است.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =