مردم نیازمندان را با آغاز سال تحصیلی دریابند

اصفهان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: مردم با آغاز سال تحصیلی به نیازمندان بیشتر کمک کنند و حتی اگر می‌توانند یکی دو دانش آموز آموزش مستحق را زیر پوشش قرار دهند.

حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه اصفهان در محل مصلی بزرگ این شهر اظهارداشت: محرومان باید بتوانند مانند دیگر اقشار جامعه از خدمات تحصیلی بهره مند شوند و دیگر شهروندان در خرید لباس، کفش و لوازم  التحریر آنان  را یاری کنند همچنین در این راستا کمک خیران مدرسه ساز می‌تواند نقش اساسی ایفا کند.

وی با بیان این که برخی شهروندان از دریافت پول توسط مدارس دولتی گله مند هستند، اظهارداشت: برخی مدارس از افرادی که توانایی پرداخت پول ندارند ثبت نام به عمل نمی‌آورد اما این موضوع خلاف قانون اساسی است.

امام جمعه اصفهان با بیان این که هر کسی کار خطا و گناهی انجام دهد به خودش ضربه زد، ادامه داد: باید بدانیم که اگر پول غیر قانونی اخذ کنیم به خودمان ضربه خواهیم زد درست است که باید به مدارس کمک کرد اما این نباید با زور انجام گیرد.

دفاع مقدس به عنوان ایام الله باید حفظ شود

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادت ها و شجاعت های غیورمندان و شهادت رزمندگان در راه دفاع از ایران، خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به عنوان یک ایام الله باید همواره حفظ شود و همواره شجاعت رزمندگان در دفاع از کشور را به یاد آوریم.
حضرت آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: همه ما باید این روزها را مانند عاشورا به یاد سپرده و ضمن یادآوری  به بچه های خود آموزش دهیم که پدران و برادران آنها در جنگ تحمیلی با سربلندی از خاک میهن دفاع کردند.
‌نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه شهادت عزت آفرین است، افزود: هزاران نفر سالانه در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می دهد اما عزت و سربلندی به دست نمی‌آورد اما شهدا با اهدای جان خود به عزت و سربلندی دست می یابند و این از خصوصیات شهادت و بخشش جان در راه خداست.

‌وی با اشاره به حمله پهپادهای یمنی به پالایشگاه بزرگ عربستان، تصریح کرد: این موضوع برای عربستان یک آبروریزی بود، زیرا ادوات نظامی آمریکایی نتوانست جلوی این پهپادها را بگیرد و پدافند آمریکایی نتوانست حتی یکی از آنها را سرنگون کند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به حمایت های آمریکا از عربستان، ادامه داد: موشک‌های زمین به هوای آمریکا که با پول عربستان خریداری شده بود در مقابله با حوثی‌ها نتوانست کاری از پیش ببرد، حوثی ها در یمن تنها یک گروه هستند اما آمریکا و عربستان به عنوان دو کشور نتوانستند با آنها مقابله کنند.
حضرت آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: آمریکا ادعا کرد که ایران در این حمله دست داشته که البته این یک دروغ بیش نیست.
‌امام جمعه اصفهان با اشاره به تحریم ها بر ضد ایران اضافه کرد: ایران حتی با تحریم حداکثری عزت خود را از دست نمی‌دهد و نظام زیر بار مذاکره نمی‌رود.

۶۰۲۰/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =