سخنان رهبری فصل‌الخطاب در زمینه مذاکره با آمریکاست

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: سخنان رهبری در خصوص مذاکره با آمریکا فصل‌الخطاب است بنابراین، هیچ‌کس با دشمن گفت و گو نمی کند مگر اینکه استکبار توبه کند.

به گزارش، ایرنا حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته بجنورد مرکز خراسان شمالی اظهار داشت:  ما ۴۰ سال جانانه دفاع کرده و در مقابل هر ظلم و تجاوزی ایستاده ایم هم اکنون نیز این مهم را انجام می دهیم.

امام جمعه بجنورد به حمله یمن به تاسیسات نفتی عربستان اشاره کرد و گفت: هنوز آنان باور ندارند که این کشور فقیر به آنان ضربه زده است؛ می گویند که از طرف ایران یا جایی دیگر بوده است، اما باید قدرت نظامی یمن را باور کنند.

وی با بیان اینکه یمن هم اکنون روی پا خود ایستاده است اظهار داشت: این کشور مظلوم ضربه بزرگی به عربستان وارد کرد که باید درس عبرتی برای آنان باشد.

وی هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود: در قرآن و آموزه های دینی به دفاع از وطن بسیار سفارش و تاکید شده است.

امام جمعه بجنورد گفت: جوانان رزمنده کنار رزم و جنگیدن دعا، ایثار، از خود گذشتگی داشتند و همه ارزش های مقدس در این دفاع با هم جمع شده بود.

وی در ادامه از مسئولان قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی قدردانی کرد و گفت: همه این افراد باید به دادگاه عدل سپرده شوند.

وی همچنین به طرح قوه قضاییه به اختصاص یک حقوق دان در هر مسجد اشاره کرد و افزود: مسائل و مشکلات حقوقی مردم باید برطرف شود و نباید دادگاه ها خیلی شلوغ باشند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه با این اقدام، دادگاه ها خلوت خواهند شد گفت: حقوق دانان در مساجد به مردم مشاوره خواهند داد.

وی در پایان مکان جمع آوری زباله در شهر بجنورد را معضل دانست و گفت: متاسفانه این مکان در کنار مناطق مسکونی است که باعث گلایه شهروندان شده است.

وی از مسئولان مربوط خواست تا این معضل را ساماندهی کنند و افزود: این امر نباید به یک مسئله تبدیل شود بلکه باید هم اکنون مدیریت شود.

۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =