رویدادها و خاطرات دفاع مقدس مستندسازی شود

شیراز- ایرنا- ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید از گنجینه دفاع مقدس به بهترین شکل ممکن از جمله با مستندسازی خاطرات، رویدادها و آثار و برکات آن دفاع و حفاظت کنیم.

امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی در آستانه هفته دفاع مقدس (٣١ شهریور) در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: بر همین اساس چنانچه هر یک از رزمندگان دوران دفاع مقدس و مردم ولایتمدار فارس از آن دوران خاطراتی دارند درهای دفاتر و مراکز نظامی ارتش بر روی آنها باز است تا خاطرات آنها مستندسازی شود.
وی ادامه داد: تمام دستاوردها و موفقیت‌های امروز کشور و امنیت و آرامشی که بر کشور حاکم است و همچنین پیشرفت‌هایی که در زمینه تولید تجهیزات دفاعی و نظامی داشته‌ایم همه از دستاوردهای دفاع مقدس است و باید قدر این گنجینه را بدانیم.
او اظهار داشت: دفاع مقدس سبب ایجاد وحدت فرماندهی، وحدت مردم با یکدیگر و با نیروهای مسلح و وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی شد.
رضایی بیان کرد: استکبار شرق و غرب پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف از پا درآوردن و از بین بردن این انقلاب نوپا حزب بعت عراق را برای حمله به کشورمان تجهیز و تشویق کرد اما این جنگ تحمیلی که ما آن را تبدیل به دفاع مقدس کردیم سبب تقویت نظام اسلامی شد.
وی گفت: یک زمان اجازه نمی‌دادند که ما حتی سیم خاردار وارد کشور کنیم اما امروز به حدی از پیشرفت رسیده‌ایم که انواع سلاح ها را تولید می کنیم.
ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد افزود: امروز در صنعت دفاعی ما ایده‌پردازی می‌شود و فرایند ایده‌پردازی تا عملیاتی و تبدیل به سلاح و محصول شدن از استاندارد جهانی هم جلوتر است.
رضایی ادامه داد: امروز راهبرد نیروهای مسلح در خط ولایت بودن، به روز بودن و در کنار مردم و فدایی ملت بودن است.
وی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امروز با الگوگیری از دفاع مقدس دست در دست یکدیگر و تحت فرماندهی فرمانده کل قوا برای دفاع از ایران اسلامی آماده هستند.

۶١٢٢ /۱۸۷۶