۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83482823
۰ نفر

برچسب‌ها

مدارس روستایی و حاشیه شهرهای استان سمنان هوشمند می شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: مدارس روستایی و حاشیه شهرهای استان با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات هوشمند می شود.

محمد دستورانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای بزرگ این شهر افزود: اکنون تمامی مدارس شهری استان سمنان هوشمند سازی شده  که با انعقاد تفاهم‌نامه برای ورود فناوری‌های روز در مدارس روستایی و حاشیه شهرهای استان تلاش می شود.
وی خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری باشکوه بازگشایی مدارس در استان سمنان انجام شده که با تلاش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش برای بالندگی و آموزش دانش آموزان اقدام می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس بیش از ۶ هزار کلاس درس میزبان بیش از ۱۲۰ هزار دانش‌آموز خواهند بود و هشت هزار معلم به فرزندان استان آموزش‌های علمی و تربیتی را ارائه می‌دهند.
دستورانی تصریح کرد: در سال تحصیلی آینده ۱۴ مدرسه جدید در استان سمنان تکمیل و پس از تجهیز آماده میزبانی از دانش‌آموزان خواهند بود.
وی تصریح کرد: رفع مشکلات زیرساختی در بخش آموزش و پرورش از رویکردهای اصولی برای افزایش رفاه دانش‌آموزان با همکاری اداره کل نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس برای توسعه روزافزون در بخش تربیتی و آموزشی است.
دستورانی تصریح کرد: خیران نقش غیرقابل انکاری در ساخت مدارس دارند و دستکم نیمی از مدارس استان را این شخصیت های فرهیخته می سازند.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر معلمان استان هم در امر مدرسه‌سازی مشارکت خوبی دارند و در مرکز استان چند مدرسه با همدلی این شخصیت‌های دلسوز در حال ساخت است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان‌ گفت: برچیده شدن مدارس خشتی و گلی استان از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و اکنون هیچ مدرسه‌ از این دست وجود ندارد.
در مجموع ۴۳۵ نیروی حق التدریس، ۲۰ هزار ساعت حق التدریس نیروهای شاغل و بازنشسته، هشت هزار و ۵۰۰ معلم و ۲ هزار و ۳۵۸ ساعت معادل ۹۸ نفر خرید خدمت بسته آموزشی و استمرار خدمت در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در مدارس استان سمنان به ارایه آموزش می پردازند.
در سال تحصیلی جدید یک مدرسه تک دانش آموزی در منطقه زمان آباد بیارجمند در شرق استان سمنان وجود دارد.
۷۳۳۹/۶۱۶۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط