کریمی برد، امامی به نیمه نهایی رسید

تهران- ایرنا- «علیرضا کریمی» نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۱۹ جهان حریف مولداوی خود را مقتدرانه شکست داد. امامی نیز به نیمه نهایی این دوره از رقابت ها رسید.

علیرضا کریمی ملی‌پوش وزن ۹۲ کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف «گئورگی روبایف» روسی الاصل و دارنده مدال نقره جوانان جهان از مولداوی رفت. سه دقیقه نخست این کشتی با برتری یک بر صفر حریف مولداوی در جریان بود اما کریمی در سه دقیقه دوم توانست با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. با این برد کریمی سومین ملی‌پوش ایرانی است که گام در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت ها می‌گذارد.

پیش از وی «یونس امامی» در وزن ۷۰ کیلوگرم و «یدالله محبی» در ۱۲۵ کیلوگرم به این مرحله صعود کردند. در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی که در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر اریگلنت پریزرینی از آلبانی را شکست داده بود وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر از سد المان دوگدوربک اولو دارنده مدال برنز جهان از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

وی در این مرحله مقابل کوجیرو شیگا دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

محبی نیز برای صعود به نیمه نهایی باید برابر الکساندر خوتسیانیوسکی از اوکراین و دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی به روی تشک برود.

پیش از این نیز «رضا اطری» نخستین سهمیه کشتی آزاد ایران را کسب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =