۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۱
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83482808
۰ نفر

برچسب‌ها

انتقاد از اعمال تبعیض نژادی یک هواپیمای آمریکایی

تهران – ایرنا – دو مرد مسلمان، هواپیمایی امریکایی (American Airlines) را متهم کردند که با آنان رفتار تبعیض آمیز دینی، نژادی داشته و پروازشان را لغو کرده است.

عبدالرئوف الخولده و عسام عبدالله در جریان یک کنفرانس خبری خدمه این هواپیمایی آمریکایی را متهم کردند که پرواز دو هفته پیش آنان از بیرمنگام ایالت آلاباما به دالاس ایالت تگزاس را به دلیل حضور این دو لغو کردند.

هواپیمایی مذکور در بیانیه ای دلیل این تغییر برنامه را "نگرانی های یکی از مسافرین و یکی از خدمه" عنوان کرد.

در جریان پرواز ۱۴ سپتامبر، مسلمانان فوق در هواپیما یکدیگر را شناخته و برای هم دست تکان دادند. عبدالله پس از آنکه فهمید پروازشان تاخیر دارد به دستشویی رفت و هنگام خروج متوجه حضور یک مهماندار در پشت درب دستشویی شد که "انگار استراق سمع می کرد".

اندکی بعد خدمه به مسافران خبر دادند که پرواز لغو شده و باید از هواپیما پیاده شوند. به گفته الخوالده، یکی از مهمانداران به مسافر دیگری می گفت که به دلایل امنیتی این اتفاق افتاده است.

پس از آنکه این دو از هواپیما پیاده شدند یک مامور لباس شخصی به همراه ماموران پلیس و اف بی آی نزد آنان آمدند. مامور اف بی آی عبدالله را به یک اتاق برد و نام و شغل وی را پرسید و به او خبر داد که وسایلش دوباره بازرسی خواهد شد.

مامور مذکور در پاسخ به عبدالله که علت این رفتار را پرسید گفت که کارکنان هواپیما پلیس را خبر کردند و به آنان گفتند که از پرواز با او راحت نیستند. دلیل آنها نیز آن بوده که عبدالله "دوبار سیفون دستشوییرا کشید. "

تمامی مسافران پرواز فوق با یک هواپیمای دیگر عازم دالاس شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =