پیشنهاد وزارت علوم برای تجمیع حقوق اعضای هیات علمی

تهران- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این وزارتخانه در نامه‌ای به دانشگاه‌ها پیشنهادی برای تجمیع حقوق اعضای هیات علمی مطرح کرد.

محمدتقی نظرپور روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: اعضای هیات علمی دانشگاه ها به جز حقوق و دستمزد ماهانه، مبالغ جداگانه ای هم بابت ارائه سایر خدمات آموزشی و پژوهشی دریافت می کنند.
وی افزود: این نامه به دانشگاه ها پیشنهاد کرده است که دستمزدهای استادان یکجا پرداخت شده و حق التدریس مجزایی به آنان پرداخت نشود.
معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مورد این خدمات اعضای هیات علمی خاطرنشان کرد: استادان وظیفه هدایت و داوری پایان نامه ها و رساله های کارشناسی ارشد و دکتری را هم بر عهده داشته یا در فعالیت ها و تحقیقات پژوهشی دانشگاه ها مشارکت دارند که بابت این خدمات دستمزد دریافت می کنند.
نظرپور گفت: این پیشنهاد به معنای حذف دستمزد استادان نیست بلکه وزارت علوم تاکید بر تجمیع این پرداخت ها با حقوق و مزایای دریافتی بابت موظفی شان دارد.
وی اظهار داشت: در جلسات شورای دانشگاه ها، وظایف هر استاد در خصوص هدایت و داوری چند تعداد از پایان نامه ها و رساله ها با توجه به مرتبه علمی شان مشخص شده و معادل آن حقوق می پردازند.
به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این اعداد و ارقام پرداختی در هر دانشگاه متفاوت است و وزارت علوم تعیین کننده آن نیست.
نظرپور اعلام کرد که نامه پیشنهادی وزارتخانه در مرحله کارشناسی و اعلام نظر توسط دانشگاه ها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =