۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۹
کد خبرنگار: 1210
کد خبر: 83482739
۰ نفر

برچسب‌ها

سرانه مشارکت ورزشی دانشجویان ۲۰۰ هزار نفر است

تهران- ایرنا- مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: سرانه مشارکت دانشجویان در رویدادهای ورزشی دانشگاه‌ها ۲۰۰ هزار نفر است که امیدواریم در سال جاری این سرانه افزایش یابد.

محمدحسین علیزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: امسال ۱۰۰ هزار مترمربع به فضای ورزشی دانشگاه ها افزوده می‌شود و از مجموع ۷۰ پروژه زود بازده ورزشی، ۲۷ پروژه به دانشگاه ها تحویل داده شد. سایر پروژه ها تا پایان آبان ماه در اختیار دانشگاه ها و دانشجویان قرار می گیرد.
وی با اشاره به سیاست‌های توسعه ورزش میان دانشجویان اظهار داشت: سیاست های توسعه ورزش میان دانشجویان توسط سازمان امور دانشجویان در حال انجام است و زمینه های لازم برای شرکت ورزشکاران در فعالیت‌های ورزشی وجود دارد.
علیزاده در مورد تعداد دانشجویان مشارکت کننده در فعالیت های ورزشی گفت: سازمان امور دانشجویان انواع رویدادهای ورزشی را در جشنواره های پاییز، زمستان و بهار برگزار می کند و سال گذشته در المپیاد ورزش همگانی نزدیک به ۲۰۰ هزار دانشجو شرکت کردند.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان با اشاره به ورزش های قهرمانی در سطح دانشگاه ها خاطرنشان کرد: در این بخش، المپیاد ورزش های قهرمانی امسال در استان گیلان و با مشارکت هشت هزار دانشجو برگزار می شود.
علیزاده با بیان اینکه اعداد اعلام شده از نظر میزان مشارکت دانشجویان در فعالیت های ورزشی مطلوب نیست تاکید کرد: سرانه مشارکت دانشجویان با توجه به امکاناتی که در دانشگاه ها داریم باید بیشتر از این اعداد به خصوص میان دانشجویان دختر باشد.
وی ادامه داد: تلاش برای حضور بیشتر دانشجویان در صحنه های ورزشی با برگزاری منظم مسابقات منطقه ای افزایش می یابد.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان با ارائه آمار دیگری از میزان مشارکت دانشجویان در فعالیت های جنبی ورزشی گفت: در المپیاد ورزش همگانی ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی را دانشجویان تشکیل دادند چرا که دانشجویان باید در اداره امور اجرایی و فنی ورزش ها وارد صحنه عمل شوند.
علیزاده درباره تجهیز خوابگاه ها به اتاق های تندرسی اظهار داشت: اتاق های تندرستی در خوابگاه های تمام دانشگاه های کشور راه اندازی شده است و دانشجویان دختر در حیاط محوطه خوابگاه و دانشجویان پسر در چمن های خوابگاه ها تا پاسی از شب امکان ورزش دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =