۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83482735
۰ نفر

برچسب‌ها

مخالفت قاطع چین با دخالت آمریکا در امور سینکیانگ

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد: امور شین جیانگ (سینکیانگ) از امور داخلی چین است و کشورهای خارجی حق دخالت در آن را ندارند.

به گزارش ایرنا «گنگ شوانگ» روز جمعه در پکن در جمع خبرنگاران پیرامون مطرح شدن مسایل مربوط به «شین جیانگ» در هفتاد و چهارمین دور مجمع عمومی سازمان ملل از سوی آمریکا خاطرنشان ساخت: هفتاد و چهارمین دور مجمع عمومی سازمان ملل که در آینده نزدیک برگزار می شود، بستر و فرصت مهمی برای جامعه بین المللی در بحث پیرامون مسایل مهم صلح و پیشرفت جهان است.

او گفت: اگر کشوری بخواهد از این فرصت برای صحبت غیرمسئولانه درباره امور کشورهای دیگر استفاده کرده و در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت کند، مورد استقبال قرار نمی گیرد و موفق نخواهد شد.

گنگ گفت: مساله شین جیانگ مساله ملی، مذهبی یا حقوق بشری نیست، بلکه مبارزه با جدایی طلبی و تروریسم است. مبارزات با تروریسم و کارهای مبارزه با افراط گرایی در شین جیانگ به نتایج چشمگیری دست یافته و هیچ حادثه هولناکی در سه سال گذشته رخ نداده است.

این مقام چینی تصریح کرد: در روزهای اخیر مقامات آمریکایی بارها واقعیت ها را نادیده گرفته و با بهانه حقوق بشر به شکل غیرمسئولانه درباره سیاست چین در مدیریت شین جیانگ صحبت می کنند چین کاملا با این مساله مخالف است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =