۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل‌زدگان شادگان پرداخت شد

آبادان - ایرنا - رئیس ستاد معین استان هرمزگان در بازسازی مناطق سیل‌زده شادگان، از پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به سیل‌زدگان این شهرستان خبر داد.

 یونس جعفری نیا روز جمعه در گفت و کو با ایرنا اظهار کرد: در مجموع ۹۵۰ واحد مسکونی در شهرستان شادگان برای دریافت تسهیلات تعمیر و احداث بنا به بانک های عامل معرفی شده است.

وی افزود: برای تعمیر واحدهای سیل زده شادگان در قالب تسهیلات بانکی و بلاعوض بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

جعفری نیا گفت: علاوه بر پرداخت ۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به آسیب دیدگان از سیل در شهرستان شادگان به ۹۵۰  واحد تعمیری و احداثی حدود ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده است.

طغیان رودخانه کارون در فروردین و اردیبهشت امسال موجب آب گرفتگی تعدادی از روستاهای شادگان و زیر آب رفتن بخش از مزارع کشاورزی این شهرستان شد.

سیل به ۵۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی این شهرستان خسارت وارد کرد . ۱۷۰ واحد مسکونی شادگان که بر اثر سیلاب خسارت جدی دیده اند باید مجدد ساخته شوند.

۴۵ روستای شادگان در جریان سیل اخیر با مشکل جدی مواجه شدند. سیل همچنین به ۲۱ هزار هکتار از مزارع و هشت هزار هکتار نخیلات شهرستان شادگان خسارت زد.

میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی شادگان ناشی از سیل سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بر آورد شد.

۷۱۰۴/۶۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =