۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 83482730
۰ نفر

برچسب‌ها

۸ عضو هیات‌ علمی‌ دانشگاه بیرجند ارتقا یافتند

بیرجند - ایرنا - هشت عضو هیات‌ علمی‌ دانشگاه بیرجند از استادیاری به مرتبه دانشیاری ارتقا یافتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیرجند در جلسه روز پنجشنبه هیات ممیزه دانشگاه بیرجند، دکتر رمضان هاونگی، دکتر احمد بخشی، دکتر حسین مهدیزاده، دکتر محمودرضا هیهات، دکتر سید محمد تاجبخش فخرآبادی، دکتر حسین نویدی نیا، دکتر علی صفوی نژاد و دکتر یوسف رمضانی به مرتبه دانشیاری ارتقا یافتند.

دانشگاه بیرجند با بیش از ۴۰ سال سابقه و کارکرد علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی در حال حاضر ۳۵۰ نفر عضو هیات علمی دارد.

این دانشگاه دارای حدود ۱۲ هزار دانشجو در ۳۴۰ کدرشته در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

خبر دیگر از دانشگاه بیرجند این که روند ثبت‌نام دانشجویان نوورود در سال تحصیلی جدید، با توجه به استقرار سامانه جامع دانشگاه و فراهم شدن زیرساخت لازم، نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است.

مسئول ستاد استقبال و ثبت‌نام دانشگاه گفت: در حال حاضر ثبت‌نام دانشجویان نوورود در ۲ مرحله غیرحضوری (اینترنتی) و حضوری انجام می‌شود.

حسین خزیمه‌ نژاد افزود: دانشجویان مطابق زمان‌بندی اعلام شده ثبت‌نام اینترنتی را از طریق سامانه پویا انجام داده و در مرحله نهایی می‌بایست ثبت‌نام حضوری را در محل دانشکده‌ها انجام دهند.

وی اظهار داشت: دانشجویان پس از ثبت‌نام در دانشکده و اخذ کارت دانشجویی برای دریافت تسهیلاتی نظیر خوابگاه و تغذیه به ادارات تابعه مدیریت امور دانشجویی معرفی می‌شوند.

وی حضور تمامی دانشجویان جدید در طرح پایش سلامت جسم و روان را الزامی عنوان کرد و گفت: در صورت مراجعه نکردن، محدودیت­‌های رفاهی و آموزشی برای افراد فاقد کارنامه سلامت اعمال خواهد شد، همچنین مدارک ثبت نامی دانشجویان ناقص بوده و امکان انتخاب واحد در ترم آینده مقدور نخواهد بود.

خزیمه‌ نژاد با اشاره به پذیرش ۱۱۷ نفر در آزمون دکترا گفت: ثبت‌نام از این دانشجویان نیز در ۲ مرحله غیرحضوری و حضوری انجام شده است.

وی اظهار داشت: در آزمون کارشناسی ارشد حدود ۷۳۰ دانشجو پذیرفته شده‌اند که ثبت‌نام اینترنتی آنان انجام شده و ثبت‌نام حضوری نیز در حال انجام است.

وی گفت: یک هزار و ۴۷۸ دانشجو در آزمون سراسری و کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده‌اند که روند ثبت‌نام اینترنتی از این پذیرفته‌شدگان در دست اجرا است.

همچنین در سال جاری متقاضیانی از کشور افغانستان برای ادامه تحصیل دانشگاه بیرجند را انتخاب کرده‌اند که ثبت‌نام دانشجویان خارجی نیز انجام می‌شود. 

دانشجویان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات کامل نحوه ثبت‌نام به وب‌سایت ثبت‌نام دانشجویان نوورود مراجعه کنند.

دانشگاه بیرجند در رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ حائز رتبه ۲۷ از میان ۴۰ دانشگاه ایرانی شد.

۷۵۵۹*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =