حمله انتحاری به کاروان نیروهای آمریکایی در لوگر افغانستان

تهران - ایرنا- کاروان نیروهای خارجی در مرکز استان لوگر افغانستان مورد حمله انتحاری قرار گرفت. طالبان در اطلاعیه ای که مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند مدعی شدند که در این حمله هشت سرباز آمریکایی کشته شده است.

به گزارش روز جمعه برخی رسانه های افغانستان، در اطلاعیه طالبان آمده که این حمله در منطقه «خضرپادخاب شانه» در مرکز لوگر توسط یک خودرو بمب گذاری شده به وقوع پیوسته است.
طالبان مدعی اند که در این رویداد حداقل هشت سرباز آمریکایی کشته شده و چند سرباز دیگر از این کشور زخمی شدند. در اطلاعیه طالبان آمده است که یک تانک نیروهای آمریکایی کامل منهدم شده است.
هنوز این خبر از سوی منابع رسمی و نیروهای خارجی تایید نشده است.
این حادثه در حالی است که هفته گذشته دونالدترامپ رئیس جمهوری آمریکا به بهانه کشتن شدن یک سرباز آمریکایی مذاکرات صلح با طالبان را لغو کرد.
گفت‌وگوهای آمریکا با طالبان، هفتۀ پیش از سوی دونالد ترامپ متوقف شد. پس از آن، گروه طالبان اعلام کردند که حملات بر نیروی های آمریکایی را افزایش خواهند داد. این گروه در عین حال خواستار ازسرگیری گفت‌وگوها شده‌اند. اما حکومت افغانستان گفته‌است که تمامی تلاش‌های صلح را تا پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، متوقف کرده‌ است.

قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، ششم  مهرماه امسال برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =