رقابت‌های بین‌المللی کاراته جام وحدت و دوستی در ارومیه آغاز شد

ارومیه - ایرنا - مسابقه‌های بین‌المللی کاراته جام وحدت و دوستی، صبح جمعه در سرسرای ورزشی شش هزار نفری غدیر ارومیه آغاز شد.

پانزدهمین دوره این مسابقات تا ۳۱ شهریور ماه جاری با همکاری فدراسیون و هیات کاراته آذربایجان‌غربی در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان (مردان) و نیز دومین مرحله مسابقات لیگ کاراته پسران فقط در رده سنی نوجوانان و جوانان در حال برگزاری است.
این مسابقات در ۲ بخش کومیته و کاتا برگزار می‌شود که در بخش کومیته نوجوانان ورزشکاران اوزان ۴۷، ۵۲، ۵۷، ۶۳، ۷۰ و به‌اضافه ۷۰ کیلوگرم حضور دارند.

در بخش کومیته جوانان کاراته کاهای اوزان ۵۵، ۶۱، ۶۸، ۷۶ و به اضافه ۷۶ کیلوگرم و در بخش بزرگسالان نیز ورزشکاران در وزن های ۶۰، ۶۷، ۷۵، ۸۴ و به اضافه ۸۴ کیلوگرم به مصاف هم می‌روند.

مسابقات کاتا به صورت امتیازی برگزار می‌شود و شرکت در مسابقات آزاد است و هیچ محدودیتی ندارد.
براساس برنامه ریزی انجام شده امروز جمعه پیکارهای رده سنی نوجوانان، روز شنبه مسابقات رده سنی جوانان و در روز پایانی پیکارهای رده سنی بزرگسالان انجام می شود.
در رده سنی بزرگسالان  نفر اول ۱۰۰۰ یورو، نفر دوم ۵۰۰ یورو و نفر سوم ۲۰۰ یورو جایزه کسب می کنند.

در رده نوجوانان و جوانان برای نفر اول ۲۰۰ یورو، نفر دوم ۱۰۰ یورو و نفر سوم ۵۰ یورو تعلق می‌گیرد.

این مسابقات با حضور ۷۰۰ ورزشکار و همراه از ۱۱ کشور جهان در سه بخش نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود.

در این دوره از رقابت‌ها ۲۰۰ ورزشکار خارجی از کشورهای ترکیه، ارمنستان، گرجستان، قزاقستان، ازبکستان، آذربایجان، عراق، افغانستان، هند و نخجوان به همراه ایران و ۲ تیم از آذربایجان‌غربی به رقابت خواهند پرداخت ضمن اینکه ۳۵ داور از ۲۰ کشور از جمله ۱۵ داور المپیکی نیز مسابقات را قضاوت می کنند.

کاسیس کونستانتینوس «Kassis Constantinos» رئیس کمیته فنی، خاویر اسکالانته «Javier Escalante» رئیس کمیته داوران و رولند «Roland» رییس اسپورت‌دیتا فدراسیون جهانی از مهمانان ویژه پانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی کاراته جام وحدت و دوستی ارومیه هستند.

۱۲ عضو شورای داوران فدراسیون جهانی و ۱۵ داور ممتاز جهانی نیز در این رقابت‌ها قضاوت می‌کنند.

همچنین سمینار داوری با حضور مدرسان جهانی نیز در حاشیه این مسابقات برگزار و «خاویر اسکالانته»، رئیس شورای داوران فدراسیون جهانی به عنوان مدرس در دوره تئوری کاتا و کومیته حاضر خواهد شد.

۷۱۵۶/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha