۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 944
کد خبر: 83482714
۳ نفر

برچسب‌ها

وزیر نفت از پالایشگاه ستاره خلیج فارس بازدید کرد

بندرعباس - ایرنا- وزیر نفت روز جمعه در راس هیاتی از مدیران ارشد وزارت نفت از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس بازدید کرد.

در جریان بازدید بیژن زنگنه از مرحله های یک، دو و سه از طرح‌های افزایش ظرفیت و رفع گلوگاه های تولید ستاره خلیج فارس، استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان استان نیز حضور داشتند.

بررسی وضعیت پدافند غیرعامل پالایشگاه و مبحث مرتبط با آن از دیگر اهداف و محورهای سفر یک روزه وزیر نفت به بندرعباس است.

دهم شهریور جاری هم رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور که از این پالایشگاه بازدید کرده بود، با اشاره به جایگاه ویژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در صنعت نفت، گفت: الزام های پدافند غیرعامل در این مجموعه باید با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

سردار غلامرضا جلالی اظهار داشت: برگزاری مانورهای منظم ارزیابی وضعیت در پالایشگاه‌ها از منظر پدافند غیرعامل یک امر اساسی و ضروری است، پالایشگاه ستاره خلیج فارس از نظر معماری توانسته بسیاری از رویکردهایی که از منظر پدافند غیرعامل حائز اهمیت است را برآورده کند.

 پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار در ضلع غربی پالایشگاه بندرعباس ساخته شده و ظرفیت این پالایشگاه ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی است که در قالب سه مرحله ۱۲۰ هزار بشکه‌ای در نظر گرفته شده است.

پالایشگاه‌ها از جمله زیرساخت‌های حیاتی و استراتژیک کشور محسوب می‌شوند و با توجه به حساسیت‌های بالای این تاسیسات زیربنایی و حیاتی، اهمیت توجه به الزام و ضرورت‌های پدافند غیرعامل در این مجموعه ها بیش از بیش اهمیت دارد.

۲۰۹۴/۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =