مراقبت از مادران در اولویت مراکز درمانی آستارا است

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: مراقبت از مادران در اولویت کاری حوزه سلامت است و در این طرح ۶ مرکز بهداشتی درمانی ، پنج پایگاه و ۲۵ خانه بهداشت با ۶ پزشک خانواده فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا نظام عباسی عصر پنجشنبه در جلسه پزشکان خانواده در شبکه بهداشت و درمان آستارا افزود: مراقبت ها در سه بخش پیش از بارداری، حین بارداری و پس از زایمان انجام می شود و بانوان برای برخورداری از خدمات و آموزش ها به مراکز بهداشت مناطق خود مراجعه کنند.

وی بیان کرد: مکمل های دارویی نظیر قرص آهن و مولتی ویتامین در اختیار مادران قرار می گیرد و همه خدمات رایگان است و در سامانه موسوم به سیب ثبت می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: زایمان طبیعی در این شهرستان به صورت رایگان انجام می شود و از مهم ترین ارمغان های طرح تحول نظام سلامت برای مادران است.

عباسی ادامه داد: ارتقای سلامت مادران آسیب پذیر از ارکان اساسی مراقبت های بهداشتی و درمانی است و در سال های اخیر بیشتر مورد تاکید قرار گرفته است. 

شبکه بهداشت و درمان آستارا با ۶ مرکز بهداشتی، یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی، یک مرکز درمانی در بخش لوندویل، ۲۵ خانه بهداشت و حدود ۵۰۰ نیروی انسانی خدمات رسانی می کند. 

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =