امام جمعه مشهد: ادعای حمله نظامی ایران به عربستان اتهام است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: آمریکای نادان و عربستان می خواهند اقدام نظامی یمن در هدف قراردادن تاسیسات نفتی عربستان را به ایران نسبت دهند و سر ایران کلاه بگذارند در صورتی که این ادعا یک اتهام بیش نیست.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه امروز مشهد که در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد افزود: یمن، مهم‌ترین پالایشگاه نفت جهان در عربستان را هدف قرار داد که منجر به کاهش روزانه پنج میلیون بشکه نفت عربستان شد به طوری که این کشور مجبور شد برای پاسخگویی به تعهداتش از عراق نفت خریداری کند و آمریکا نیز مجبور شد ذخایر راهبردی نفت خود را که ابزار قدرتش در جهان بود را برای تعدیل قیمت نفت باز و روانه بازار کند با این وجود قیمت نفت ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: عربستانی ها می گویند ما از جنوب، مراقب یمن بودیم و ایران از شمال پهپاد فرستاده است. مگر رادار تمام آسمان را تحت کنترل ندارد؟ کنترل راداری که شمال و جنوب ندارد شما می خواهید ایران را متهم کنید اما بدانید اگر بخواهید در ایران دخالت نظامی کنید اسرائیل در نصف روز به خاک تبدیل می شود.

امام جمعه مشهد گفت: ایران امروز یک مرز جغرافیایی و محصور در منطقه ای جغرافیایی نیست بلکه ایران امروز همان جریان مقاومت در منطقه است.

آیت الله علم الهدی افزود: حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حماس و جهاد اسلامی فلسطین همه ایران است و ایران یک مرز جغرافیایی نیست.

وی اضافه کرد: سید مقاومت اعلام کرده است که مقاومت در منطقه تنها یک رهبر دارد و آن هم مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران است.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: شمال و جنوب شما ایران است، امروز در هر نقطه منطقه که یک مسلمان بیدار و یک جریان مبارز وجود دارد آنجا ایران و امام آن فرد و جریان نیز رهبر ایران است.

علم الهدی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: مقاومت، عامل پیروزی ایران در جنگ تحمیلی بود و چنین مقاومتی در تاریخ بی سابقه و برگرفته از نهضت سیدالشهدا (ع) است و هشت سال مقاومت ملت ایران باعث شد که امروز مساله ایران مساله کشوری در محدوده مرزهای جغرافیایی نباشد.

۷۵۰۵/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =