ورود توده هوای خنک به مناطق شمالی کشور

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: از بعد از ظهر شنبه به تدریج تا روز یکشنبه توده هوای خنکی وارد مناطق شمالی کشور خواهدشد.

امین حسین نقشینه روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تا ظهر شنبه خبر خاصی در خصوص تغییر وضعیت آب و هوای کشور نیست و جو آرام است، اما از بعد از ظهر شنبه به تدریج تا روز یکشنبه توده هوای خنکی وارد مناطق شمالی کشور خواهد شد، هوای خنک باعث کاهش دمای ۷ تا ۱۲ درجه ای برای نوار شمالی ایران می شود.

وی بیان کرد: بارش قابل ملاحظه ای در استان های گیلان و مازندارن روز یکشنبه باعث می شود که کلاس اولی ها با احتیاط کامل پاییز و اول مهر خود را به دلیل باران، کاهش دما و وزش باد شدید آغاز کنند.

نقشینه اظهارکرد: باران، کاهش دما و وزش باد شدید را هم برای استان های شمالی از جمله گیلان، مازندران و گلستان و هم برای استان آذربایجان شرقی در روز یکشنبه خواهیم داشت، برای شمال استان های آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی هم پیش بینی می شود بارش های باران وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: دریای خزر نیز با وجود وزش باد شدید مواج خواهد شد، دوشنبه و سه شنبه هفته پیش رو نیز در بخش هایی از استان آذربایجان شرقی و غربی رگبار پراکنده خواهیم داشت، برای مشهد مقدس نیز پیش بینی می شود در روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش دما رخ دهد، همچنین برای تهران در روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش دما خواهیم داشت و تبریز نیز در این دو روز خنک تر می شود.

کارشناس هواشناسی افزود: امروز و فردا بیشینه دمای هوای تهران ۳۶ درجه خواهد بود و یکشنبه و دوشنبه به ۳۳ و ۳۱ درجه خواهد رسید، کمینه دمای شمیرانات نیز برای امروز ۲۱ درجه و مهرآباد نیز ۲۳ درجه است، در پنج روز آینده آسمان تهران شرایط صاف و آفتابی خواهد داشت و گاهی وزش باد را در تهران پیش بینی می کنیم.

صبح امروز هوای اهواز بهاری بود

وی یادآور شد: نکته قابل توجه امروز هوای اهواز بود، امروز صبح با  ۱۰ درجه کاهش دما، اهواز کمینه دمای ۲۲ درجه را با توجه به بیشینه دمای ۴۵ و ۴۶ درجه در روزهای گذشته، تجربه کرد، هوای صبح امروز اهواز، بهاری بود.

وی گفت: خنکترین مرکز استان در کشور امروز صبح شهرکرد با ۵ درجه بود و سنندج و همدان نیز با دمای ۷ درجه جزو مراکز استانی خنک بودند، دیروز بیشینه دمای اهواز به ۴۵ درجه رسید که گرمترین مرکز استان کشور شناخته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =