پوشش ۹۵ درصدی پایگاه‌های اورژانس استان زنجان

زنجان - ایرنا - پایگاه‌ فوریت‌های پزشکی باید به فاصله ۳۰ کیلومتری جانمایی شود که خوشبختانه با کارهای انجام گرفته پوشش ۹۵ درصدی اورژانس در استان زنجان وجود دارد و در کاهش زمان رسیدن بر سر بالین بیمار از مراکز موفق کشور محسوب می‌شود.

معاون مرکز اورژانس استان زنجان روز جمعه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با ۵۵ پایگاه اورژانس شامل ۱۷ پایگاه شهری، ۳۷ پایگاه جاده ای،  یک اورژانس هوایی و تعداد ۴۰۰ نفر از کارمندان فوریت های پزشکی بصورت شبانه روزی به مردم خدمات رسانی می کند.  

دکتر ابراهیم خسروشاهی افزود: میانگین ماموریت های  شهری  زنجان ۶ دقیقه در سطح شهر و  سطح جاده ها  نیز  ۱۱ دقیقه اعلام شده که این مهم از وضعیت  خدمات رسانی مناسب به گروه های  هدف حکایت دارد.

این مسئول ادامه داد: اورژانس این استان  با حداقل امکانات،  با توجه به وضعیت استخدامی ها  بصورت قرار دادی و دستمزد  فعالیت می کنند و توقع بر این است که فرهنگ سازی لازم  در بین عموم مردم  برای خدمت رسانی انجام بگیرد.

وی یادآوری کرد: بر این اساس شهروندان زنجانی  در خواست می شود در هنگام تماس با اورژانس ۱۱۵ از دادن اطلاعات نادرست و ماموریت های کاذب اجتناب کنند.

خسرو شاهی افزود: از شهروندان  تقاضا می شود،  در صورت اعزام اورژانس برای خدمات رسانی  به بیمار و یا فرد حادثه دیده محل را خلوت  و  از فیلمبرداری خودددار ی کرده و علاوه بر آن،  نسبت به  بازگشایی مسیر برای امداد بهینه اقدام کرده  تا بتوان  زمان طلایی را کاهش داد

وی اضافه کرد: اورژانس استان با بکارگیری ۱۰۴ دستگاه  امبولانس در سطح  استان در موقعیت ها و طرح های مختلف  خدمات رسانی می کندو یک دستگاه اتوبوس آمبولانس  نیز امکان امداد رسانی د ر حوادث جمعی را امکان پذیر کرده است.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =