۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۱
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83482582
۰ نفر

برچسب‌ها

موضوع لزوم توجه به مراجعه‌کنندگان ادارات باز هم تکرار شد

شیراز- ایرنا- آیین تودیع و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس در آخرین روزهای تابستان در شیراز برگزار شد که سخنرانان این آیین بر لزوم توجه به ارباب رجوع تاکید کردند، تاکیدی که همواره بر زبان دیگر مسئولان نیز جاری است.

در این آیین هم معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و هم رئیس کل دادگستری فارس بر لزوم توجه مجموعه‌های مرتبط با دستگاه قضایی به مساله تکریم ارباب رجوع و احترام به مراجعان و همچنین مبارزه با فساد تاکید کردند.

سید محمد هاشمی مقدم معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک برای ارائه خدمت به مردم و تکریم ارباب رجوع برنامه های بسیاری دارد، پذیرفته نیست هر کدام از ما در هر پست و جایگاهی که مسئولیت پذیرفته‌ایم در مقابل مردم و مراجعان رفتار ناشایست داشته باشیم.

او افزود: با توجه به اهمیت موضوع، بحث تکریم ارباب رجوع مورد تاکید قوه قضائیه و در راس آن ریاست این قوه است که خواستار پاسخگویی سریع و شفاف به مردم شده‌ است.

هاشمی‌مقدم افزود: باید در کنار ارائه خدمات مناسب و سریع به مردم به کارکنان و کارمندان نیز توجه داشته باشیم.

وی بیان کرد: امروز همه مدیران و کسانی که قبول مسئولیت می کنند باید بدانند که در بحث مبارزه با فساد باید با جدیت اقدام کنند و اجازه بروز مشکل در این زمینه ندهند.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: قطعا هرچه در مقابله با فساد کوتاهی کنیم به همان میزان فساد خودش را نشان می‌دهد و گسترش می‌یابد.

هاشمی مقدم، ثبت را از مراتب و سلسله‌های مهم در دستگاه قضایی دانست و افزود: چنانچه کارها در این مجموعه به خوبی انجام شود و با تثبیت مالکیت، آرامش را در جامعه ایجاد کند، به کاهش دعواها و اختلافات ملی و پرونده‌هایی که در این زمینه تشکیل می شود کمک خواهد کرد.

برخورد داریم تا برخورد

سخنان رئیس کل دادگستری فارس در این آیین بیانگر این بود که با آن دسته از مدیران و کارمندانی که با مراجعان برخورد مناسب و در خور نداشته باشند برخورد جدی خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی افزود: حتی در مواقعی که مردم و مراجعان ممکن است عصبانی و ناراحت باشند، کارکنان نباید به هیچ وجه با مردم بد و نامناسب برخورد کنند.

او افزود: همه ما خدمتگزاران مردم هستیم و هیچ‌کدام از ما نباید در مقابل مردم خود را طلبکار بدانیم.

وی، ضمن تاکید بر لزوم توجه به انتصاب مدیران در مجموعه‌های مختلف مرتبط با دستگاه قضایی در استان گفت: اگر بنا بر جابه‌جایی است حتما از نیروهای انقلابی، با انگیزه، کاربلد، جوان و دست‌پاک استفاده شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس خواستار توجه مدیران دستگاه قضایی استان به مقوله کادرپروری شد و اضافه کرد: باید با شناسایی افراد مستعد و توانمند آنها را برای خدمت در پست‌های مختلف مدیریتی آماده کنیم.

حجت‌اسلام موسوی، ناهماهنگ بودن دستگاه‌های زیرمجموعه دستگاه قضایی در استان را غیر قابل قبول دانست و افزود: هیچ ناهماهنگی در دستگاه‌ها پذیرفته نیست و همه باید هماهنگ باشیم تا بتوانیم برنامه‌ها و دستورات ریاست قوه قضائیه را دنبال کنیم.

وی بیان کرد: مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک استان نسبت به پیش‌بینی کشیک در دفاتر اقدام کند تا در صورتی که کسی در ساعتی غیر از ساعت اداری و کاری برای حل مشکلش نیاز به گذاشتن سند پیدا کرد بتواند این کار را انجام دهد.

او افزود: همچنین پیگیری شود تا تمام شهرهای فاقد دفاتر ثبت در استان تا پایان امسال دارای دفترخانه شوند.

در این مراسم سید مهدی هاشمی به عنوان مدیر کل ثبت اسناد و املاک فارس معرفی و از کوشش‌های مهدی اقبال قدردانی شد.

۶۱۲۲ / ۱۸۷۶