۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۲
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83482570
۰ نفر

برچسب‌ها

الجعفری: تروریست‌‎ها از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند

بیروت - ایرنا - نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد اظهار داشت: گروه‌های تروریستی، غیرنظامیان در ادلب را به سپری برای خود تبدیل کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، الجعفری در سخنان امروز (پنجشنبه) خود در نشست شورای امنیت گفت: برای بهبود بخشیدن به اوضاع انسانی در سوریه و مقابله با مشکلات مردم، پایبندی کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و حمایت از تلاش‌های دولت برای مبارزه با گروه‌های تروریستی باقیمانده در این کشور ضروری است.

وی با اشاره به سوء استفاده اعضای دائم شورای امنیت از سازوکارهای سازمان ملل و برخورد سیاسی با اوضاع انسانی در سوریه، هدف از این رویکرد را از بین بردن امنیت و ثبات کشورش و حمایت از تروریسم عنوان کرد.

لزوم پایان حضور غیرقانونی بیگانگان در خاک سوریه

نماینده سوریه در سازمان ملل ضمن تاکید بر لزوم پایان حضور غیرقانونی نیروهای بیگانه در خاک سوریه و توقف جنایات جنگی ائتلاف غیرقانونی علیه دمشق، توقف فوری اقدامات ظالمانه و یکجانبانه را که مانع دستیابی مردم سوریه به نیازهای اساسی خود شده است، خواستار شد.

وی با بیان اینکه روند استفاده از غیرنظامیان در ادلب به عنوان سپر انسانی از سوی گروه‌های تروریستی ادامه دارد، یادآور شد: تروریست ها امروز برای هفتمین روز متوالی به سمت غیرنظامیان تیراندازی کرده و مانع خروج آنها از گذرگاه ابوالضهور شدند.

الجعفری اظهار داشت: گروه‌های تروریستی تحت حمایت‌های آمریکا به ساکنان اردوگاه الرکبان اجازه نمی‌دهند این اردوگاه را ترک کنند و بخش عمده‌ای کمک‌های بشردوستانه را سرقت و به محل استقرار خود در منطقه التنف منتقل می کنند.

وی گفت، سوریه به همکاری با شرکای خود در راستای ارسال کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان سوری ادامه می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =