البرز اعزام ۴۰هزار زائر اربعین را تسهیل می کند

کرج- ایرنا- استاندار البرز گفت: امسال مسئولیت تسهیل گری اعزام حدود ۴۰ هزار نفر از زائران کربلای معلی در اربعین حسینی به عهده این استان است.

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقامه نماز استان البرز با بیان اینکه نماز یکی از اصلی ترین اهداف قیام امام حسین(ع) بود، اظهار داشت: دولت نقش تسهیل گری در مراسم های شرعی و آئین های مذهبی را دارد چرا که مردم ایران اسلامی بر اصول خود پایبند و همواره حضوری پررنگ دارند.

وی اضافه کرد: طبق خدماتی که روحانیت و دستگاه های متولی ارائه داده اند، طیف دینداری در کشور گستره وسیعی داشته و مسائل شرعی به خوبی در جامعه تعمیم یافته است.

شهبازی با اشاره به برگزاری همایش بزرگ اقامه نماز البرز در ۲۱ آبان ماه در دانشگاع خوارزمی اظهار داشت: در مرکز استان نیز همانند سال های گذشته و البته با حضور محسوس و پررنگ جوانان و نوجوانان در ۲۱ آبان ماه امسال همایش بزرگ اقامه نماز در دانشگاه خوارزمی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در شهرستان های ۶ گانه استان نیز، دبیر ستاد اقامه نماز با تنظیم زمان در بازه زمانی مشخص نسبت به همایش شهرستانی با محوریت مردم و ائمه جمعه و جماعات اقدام کنند.

۷۴۱۴/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =