مقام حماس: هدف معامله قرن قربانی کردن حقوق ملت فلسطین است

بیروت - ایرنا - "احمد عبدالهادی" مسئول دفتر جنبش حماس در لبنان با اشاره به طرح موسوم به معامله قرن، هدف اصلی طراحان آن را قربانی کردن حقوق ملت فلسطین و پایان دادن به آرمان آنان دانست.

عبدالهادی روز پنجشنبه در دیدار با "محمد جلال فیروزنیا" سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت که به همراه تعدادی از مسئولین این جنبش انجام شد، اظهار داشت: هدف از معامله قرن تامین منافع رژیم صهیونیستی و هموار کردن زمینه  اشغال باقیمانده سرزمین فلسطین خصوصا قدس شریف و کرانه باختری است.

وی افزود: با توجه به خطرناک بودن این طرح، تشکیلات خودگردان و همه گروه های فلسطینی موضع روشن خود در مخالفت با آن را اعلام کرده اند.

عبدالهادی تصریح کرد: یکی از اهداف توطئه معامله قرن تابعیت دادن به آوراگان فلسطینی در کشورهای میزبان آنها و یا مجبور ساختن فلسطینی ها به مهاجرت به مناطق دورتر است تا این حق  فلسطینی هم نابود شود.

وی تاکید کرد: برخورداری مقاومت از توان بازدارندگی موجب شده است صهیونیست ها پیش از هرگونه جنگ و تجاوزگری محاسبه کنند.

همچنین سفیر ایران در بیروت با اشاره به طرح خطرناک معامله قرن بر لزوم وحدت همه گروه های فلسطینی برای دفاع از حقوق خود تاکید کرد و اظهار داشت: شرایط حساس جاری ایجاب می کند همه کشورها مسئولانه رفتار کرده و مانع زیاده خواهی دشمنان خصوصا رژیم صهیونیستی شوند.

فیروزنیا تقویت مراودات بین کشورهای اسلامی و سایر حامیان آرمان فلسطین را موجب ناکام ماندن اهداف دشمنان در فلسطین دانست و گفت: تقویت محور مقاومت محاسبات آمریکایی ها  در عرصه های مختلف را به هم ریخته است.

اخبار مرتبط

  • معامله عقیم قرن

    معامله عقیم قرن

    تهران- ایرنا- طرح ترامپ و دوستان صهیونیست او كه قرار است «معامله قرن» را رقم بزند با مخالفت…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =