۱۶ طرح سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان رضوی تصویب شد

مشهد- ایرنا- ۱۶ طرح سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۱۱۹.۵ میلیون دلار از ابتدای امسال تا پایان ۱۵ شهریور جاری در خراسان رضوی به تصویب رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی روز جمعه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح‌ها را سرمایه‌گذاران کشورهای ترکمنستان، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و هندوستان به خراسان رضوی ارائه کرده اند و از این تعداد تاکنون سه میلیون دلار سرمایه خارجی به این استان وارد شده است.

علی رسولیان افزود: خراسان رضوی امسال رتبه نخست تعداد طرح‌های مصوب خارجی را در کشور کسب کرده است.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۲ تا پایان ۱۵ شهریور امسال در مجموع ۱۴۹ طرح سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۶۷۳ میلیون دلار در خراسان رضوی به تصویب رسیده که تاکنون ۲۳۱.۸ میلیون دلار از این سرمایه‌ها وارد استان شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: جذب طرح‌های سرمایه گذاری خارجی در استان از سال ۹۲ تاکنون روند صعودی داشته به طوری که در سال ۹۲ تعداد ۱۵ طرح به ارزش ۲۱.۷ میلیون دلار، در سال ۹۳ تعداد ۱۳ طرح به ارزش ۱۳ میلیون دلار، در سال ۹۴ تعداد ۱۵ طرح به ارزش ۳۲ میلیون دلار، در سال ۹۵ تعداد ۲۱ طرح به ارزش ۱۶۱.۴ میلیون دلار، در سال ۹۶ تعداد ۳۲ طرح به ارزش ۱۴۴.۴ میلیون دلار و  در سال ۹۷ تعداد ۳۷ طرح به ارزش ۱۸۰.۹ میلیون دلار در خراسان رضوی به تصویب رسید.

رسولیان افزود: مبلغ وارده از محل طرح‌های مصوب سرمایه گذاری خارجی به خراسان رضوی در سال ۹۲ به میزان ۲۰ میلیون دلار، در سال ۹۳ به میزان ۳۷ میلیون دلار، در سال ۹۴ به میزان ۴۵ میلیون دلار، در سال ۹۵ به میزان ۶۹ میلیون دلار، در سال ۹۶ به میزان ۳۵.۵ میلیون دلار و در سال ۹۷ به میزان ۲۲.۳ میلیون دلار بوده است.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =