چین و روسیه قعطنامه شورای امنیت برای آتش‌بس در ادلب را وتو کردند

تهران - ایرنا - چین و روسیه قطعنامه پیشنهادی در شورای امنیت سازمان ملل را برای آتش‌بس در ادلب که تروریست‌ها همچنان در آن حضور دارند، وتو کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک پنجشنبه شب گزارش داد که چین و روسیه به عنوان دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی آلمان، بلژیک و کویت را که خواستار آتش‌بس در ادلب سوریه بود، وتو کردند.

نمایندگان آلمان، کویت و بلژیک که طراح قطعنامه ای برای شرایط انسانی ادلب هستند و پیش از این هم خواستار برقراری آتش بس بودند، بیانیه مشترکی قرائت کردند که در آن آمده است: شورای امنیت نمی‌تواند نسبت به وضعیت ادلب بیش از این ساکت بماند.

در ادامه این بیانیه که ازسوی نماینده آلمان قرائت شد، آمده است: از همه اعضای شورای امنیت می‌خواهیم که به این قطعنامه رای مثبت دهند. این مسئولیت مشترک همه اعضای شورای امنیت است تا اقدامی انجام دهند.

علاوه بر قطعنامه پیشنهادی این سه کشور، روسیه و چین هم قطعنامه دیگری ارائه دادند.

ادلب سوریه آخرین منطقه‌ای در این کشور است که تروریست ها همچنان در آن حضور دارند که برخی از آنها از سوی کشورهای منطقه و همچنین غربی ها حمایت می‌شوند.

روسیه و سوریه همواره بر این اصل تاکید داشتند که هرگونه آتش‌بس در مناطق تحت تصرف تروریست‌ها نباید شامل متوقف شدن مبارزه با آنها شود.

در طول هشت سال جنگ سوریه، کشورهای عمدتا غربی بر این مدار حرکت کرده‌اند که هر گاه عرصه بر تروریست های مورد حمایتشان تنگ شده، به بهانه‌های انسان‌دوستانه تلاش کرده‌اند مبارزه با آنها متوقف شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =