برگزیدگان رقابت‌های کشوری پاراگلایدر معرفی شدند

تهران- ایرنا- مسابقات پاراگلایدر قهرمانی کشور که با حضور ۱۱۲ ورزشکار از ۲۰ استان به مدت سه روز در منطقه چنار شهرستان دماوند استان تهران برگزار شد عصر پنجشنبه‌ با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مسابقه که هر روز ۸۰ خلبان با یکدیگر رقابت داشتند در رشته مسافت در رده بندی نهایی هادی حیدری از استان تهران نفر اول، پدرام شیاری از استان خوزستان نفر دوم و سهیل باریکانی از استان البرز سوم شدند.

همچنین در بخش بانوان مریم حاج اسدالله از استان تهران، الهام محمدی از زنجان و شبنم حیاتی از استان مازندران رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

جوایز نفرات برتر بخش اسپرت کلاس نیز به ترتیب به وحید امیریوسفی از استان اصفهان، عرفان عطایی از استان تهران و محمد کرایی از استان بوشهر رسید.

همچنین در رده بندی کلی پنج نفر نخست این دوره از مسابقات و یک نفر از بانوان به تیم ملی اعزام می‌شوند.

علی مویدی رییس انجمن ورزش‌های هوایی کشور در مراسم اختتامیه این مسابقات که به مناسب هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات فرهنگسرای کوثر شهرستان دماوند برگزار شد، اظهارداشت: گرچه در گذشته آنگونه که باید این رشته رشد خوبی نداشته ولی امروز هدفگذاری‌های بلندی برای توسعه آن صورت گرفته است.

وی عمده مشکلات گذشته را به هم ریختگی ساختار و نداشتن برنامه ریزی در سیاستگذاری ها دانست و خاطرنشان کرد: امروز این انجمن با تشکیل کمیته های مختلف تخصصی، ساماندهی حوزه بانوان و فراهم سازی فرصت های مناسب به منظور شرکت در مسابقات بین المللی توانسته گام های مهمی بردارد.

رییس انجمن ورزش‌های هوایی کشور با اشاره به اینکه سال گذشته و امسال ایران توانسته در بیش از ۱۰ کشور در مسابقات مختلف شرکت کند گفت: می توان این رشته را به عنوان یک صنعت گردشگری معرفی و زمینه اشتغالزایی را هم فراهم کرد.

وی تاکید کرد: در این دوره از مسابقات ۲ خلبان خارجی نیز حضور داشتند که می‌توان این دوره از مسابقات را بین المللی معرفی کرد ولی شاهدیم که از تمامی استان های کشور خلبان نداشتیم و اگر شرایط و زیرساخت‌ها فراهم شود، می توان میزان همه خلبانان کشور بود.

غلامعلی محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه ارزشمند خلبانان چه در شرایط کنونی و چه در دوران دفاع مقدس اظهارداشت: با وجود شرایط خاص رشته پاراگلایدر طی ۲ سال اخیر شاهد حضور قهرمانان استانی و کشوری و حتی بین المللی بوده ایم و می توان این رشته ورزشی را بیش از پیش حفظ کرد.

دماوند آماده تقویت تنها سایت پروازی استان تهران است

مجید صفری فرماندار دماوند نیز با بیان اینکه این شهرستان قابلیت های خوبی در فراهم سازی زیرساخت های لازم در برگزاری اینگونه مسابقات دارد اظهار داشت: سایت پروازی منطقه چنار شهر دماوند تنها سایت پروازی استان تهران است که می تواند در سطح بین المللی نیز معرفی شود؛ اکنون از نظر زمین، تاسیسات و تامین زیرساخت‌ها برای توسعه این سایت هیچ مشکلی وجود ندارد و شهرستان آماده فراهم سازی تمامی امکانات برای توسعه این رشته ورزشی است.

پاراگلایدر یا چتربال ورزشی هیجان انگیز و ماجراجویانه است که در آن خلبان با در دست داشتن چتر و نصب متعلقات آن روی بدن خود به آرامی از سطح شیبدار که می‌تواند دامنه های کوه باشد به سمت پایین شروع به دویدن می‌کند و بعد از جدا شدن از سطح زمین به آرامی در آسمان به پرواز در می‌آید.

شهرستان دماوند در شمال شرق تهران قرار دارد.

تهرام/۷۲۴۶/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =