۱۰ اثر در نخستین دوره جایزه کتاب سال جوانان جمهوری اسلامی برگزیده شد

اراک - ایرنا - دبیر و پایه‌گذار جایزه کتاب سال جوانان گفت: ۱۰ اثر از بین یک‌هزار و ۳۴ مورد آثار در نخستین دوره جایزه کتاب سال جوانان جمهوری اسلامی به‌عنوان منتخب برگزیده شد.

به گزارش ایرنا، «میثم موحدفرد» عصر پنجشنبه در حاشیه آیین نخستین دوره جایزه کتاب سال جوانان در فرهنگسرای آیینه اراک در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: فراخوان این رویداد فرهنگی بهمن ماه پارسال ارایه شد.

وی افزود: ۱۰ رتبه «دیویی» و بخش کودک و نوجوان در مرحله اول این رقابت قرار گرفتند که در مرحله دوم هیات داوران۵۳ اثر را منتخب اعلام کرد و در نهایت ۱۰ اثر برگزیده و ۱۴ نفر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

دبیر نخستین دوره جایزه کتاب سال جوانان گفت: در این رقابت نویسندگان و مولفان جوان ایرانی از استان‌های مختلف شرکت کردند و از استان مرکزی که میزبانی این رویداد فرهنگی را داشت ۲ منتخب معرفی شد.
استاندار مرکزی در این آیین گفت: نیروی انسانی جوان و فرهیخته سرمایه بزرگ استان است.

سید«علی آقازاده» افزود: استان مرکزی در ۱۱ مهرماه جاری میزبان رخداد مهم فرهنگی کنگره نقش امام راحل در دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی است و از جوانان استان دعوت می‌شود برای بزرگداشت جوانانی که از آب و خاک کشور حراست کردند در این کنگره شرکت کنند.
وی اظهارداشت: ایران اسلامی به برکت خون پاک شهدا و جوانان در سایه امنیت توانسته به دستاوردهای ارزشمند دست یابد.
استاندار مرکزی گفت: سرمایه جوان استان باید از سوی مسئولان حمایت شود و ظرفیت‌های بالندگی و رشد این قشر در زمینه‌های مختلف مهیا شود.
در این آیین منتخبان و شایستگان تقدیر کتاب سال و همچنین موسسان تشکل‌های مردم‌نهاد تجلیل شدند.

یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمیعت استان مرکزی در ۱۲ شهرستان سکونت دارند.

۶۹۹۱/۶۰۱۳/