فرماندار آستارا بر مشارکت سمن‌ها در رونق گردشگری تاکید کرد

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از سازمان های مردم نهاد این شهرستان خواست، با برنامه ریزی و ارائه ایده های مختلف، برای ماندگاری گردشگران و رونق صنعت گردشگری تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد عصر پنجشنبه در جلسه سمن ها در فرمانداری گفت: آستارا به محل گذر گردشگران تبدیل شده و اقدام جدی برای ماندگاری آنها انجام نشده است اما طرح هایی نظیر رستوران دریایی به ماندگاری مسافران کمک خواهد کرد.

وی افزود: گردشگری سلامت به عنوان مقوله مهم، در اولویت برنامه های سمن ها قرار گیرد و با استفاده از فضای بیمارستان قدیمی در این راستا تلاش کنند.

وی ادامه داد: ارائه راهکار برای رونق اقتصاد روستا محور در دستور کار سمن ها قرار گیرد، تا از ظرفیت های بومی کشاورزی و گردشگری استفاده شود.

رستم زاد گفت: به مناسبت هفته پژوهش، همایش ایده های بومی توسعه ملی با رویکرد گردشگری در آذرماه برگزار خواهد شد و دانشگاه ها با ارائه مقاله در آن مشارکت کنند.

فرماندار آستارا اظهار کرد: هفت سازمان مردم نهاد در آستارا فعال است و آوازه فعالیت برخی از آنها فراگیر شده و مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب و پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی برای سمن ها ضروری است.

اعضای سازمان های مردم نهاد در این جلسه طرح های خود را برای برگزاری همایش ایده های بومی توسعه ملی ارائه دادند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و جاذبه های متنوع گردشگری، اقتصادی و طبیعی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =