وزیر فرهنگ احکام کانون‌های فرهنگی مساجد را ابلاغ کرد

تهران- ایرنا- احکام شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان‌ها توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر و ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، اولین حکم از سری احکام شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ها به نماینده محترم ولی فقیه و استاندار محترم اردبیل توسط وزیر محترم فرهنگ ارشاد اسلامی در سفر به این استان اعطا شد.

اعضای شورای سیاست‌گذاری استانی کانون‌های مساجد در استان‌های 32گانه و مناطق آزاد منصوب و احکام آنها از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ و صادر شد.

شورای سیاست‌گذاری کانون‌های مساجد در هر استان، بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۸۰۷ تشکیل شده و اعضای آن از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می‌شوند.

بر اساس این مصوبه، شورای سیاست‌گذاری‌ کانون‌های مساجد در هر استان متشکل از 9 نفر است که عبارتند از نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، شهردار، مدیرکل تبلیغات استان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، نماینده مرکز مدیریت حوزه های علمیه در استان، مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه، مدیرستاد استانی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و فرمانده بسیج استان.

در حال حاضر بیش از ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد سراسر کشور وجود دارد و بیش از دو میلیون نفر عضو این کانون‌ها بوده و در آن فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =