اقدامات ترامپ علیه ایران به ضرر آمریکا است

پکن- ایرنا- روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست هنگ کنگ نوشت اقدامات دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه ایران فقط به ضرر آمریکا و به سود اسراییل و عربستان است.

این روزنامه روز جمعه در مطلبی خاطر نشان کرد تشدید تنش ها با ایران و تهدید این کشور به اقدام نظامی از سوی ترامپ فقط می تواند باعث بروز تنش های بسیار جدی و ناآرامی های وسیع در خاورمیانه شود و این به سود آمریکا نیست.

نشریه تصریح کرده است امروز کشورهای اروپایی از جمله آلمان، انگلستان و فرانسه بیش از آنکه نگران برنامه هسته ای ایران باشند نگران هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه تهران هستند.

روزنامه ادامه می دهد برای همین مخالفت های گسترده ای در دنیا با آمریکا شده است و کشورهای دیگر نظیر چین و روسیه هم مخالف اقدام واشنگتن علیه تهران هستند.

مورنینگ پست می نویسد که ایران در گذشته اقدامات مطلوبی انجام داده و حمایت هایش در شکست تروریسم در عراق و همچنین سوریه و افغانستان موثر بوده است و دلیلی ندارد در این شرایط در معرض تهدید نظامی قرار گیرد.

گزارش تاکید می کند که در چنین شرایطی فقط رژیم صهیونیستی و عربستان هستند که به دنبال پیشبرد طرح های خود هستند و عربستان در صورت اقدام آمریکا علیه ایران از پول های خود برای ترویج افراط گرایی در منطقه استفاده خواهد کرد.

روزنامه نوشت که اسراییل هم که سالیان متمادی است باعث ظلم زیادی علیه فلسطینی ها شده است بی پرواتر از قبل عمل می کند و حمایت های آمریکا از این رژیم و اقداماتش علیه ایران فقط باعث بروز تنش های بیشتر در خاورمیانه و گستاخی بیشتر تل آویو می شود.

نشریه افزوده است در این میان نباید فراموش کرد که ایران به مراتب از بسیاری کشورهای دیگر این منطقه دمکرات تر است و شایسته چنین فشارهایی نیست. 

روزنامه در این مطلب یک بار دیگر از ترامپ به دلیل خروج از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی انتقاد کرده و آورده است که آمریکا با این اقدام در واقع امضای خودش را پای توافق رد کرد و خودش را محکوم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =