صنعت بوم‌گردی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در انتظار سرمایه‌گذاران است

شهرکرد- ایرنا- فرماندار سابق شهرستان لردگان گفت:بوم‌گردی و گردشگری به عنوان یک ظرفیت جدید در توسعه پایدار لردگان و شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا است و باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران در این دو شهرستان را فراهم کرد.

برهان حسین‌پور آقایی روز پنجشنبه در آیین گشایش فرمانداری خانمیرزا ، با اشاره به اینکه در  این ۲ شهرستان ظرفیتهای خوبی در حوزه گردشگری و کشاورزی وجود دارد، افزود: زمینه توسعه صنعت بومگردی و گردشگری در این شهرستان بسیار بالاست و نیازمند حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

به گفته وی، وجود مسیر ترانزیت جنوب به مرکز کشور و همچنین موقعیت جغرافیایی و طبیعت بکر و گردشگری در این شهرستان زمینه توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان ها را افزایش داده است.

به گزارش ایرنا، شهرستان خانمیرزا با بیش از ۵۳ هزار و ۷۲۵ نفر جمعیت براساس سرشماری سال ۹۵ به عنوان دهمین شهرستان استان چهارمحال وبختیاری است و  ۵ هزار و ۲۴۸ نفر جمعیت این شهرستان شهری و ۴۸ هزار و ۴۸۹ نفر روستای است .

۷۰ درصد جمعیت این شهرستان بالای ۱۸ سال سن دارند و که برای انتخابات پیش روی ۵۰ شعبه اخذ رای در شهرستان پیش بینی شده است.

این شهرستان داری ارتباط مرزی با ۴ شهرستان بروجن، لردگان، کیار و اردل است و عبور جاده ترانزیت به عنوان جاده حیاتی کشور که فلات مرکزی را به استان‌های جنوبی فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد متصل می کند.

جمعیت چهارمحال و بختیاری بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، ۹۴۷ هزار و ۷۶۳ نفر اعلام شده است.
هم اینک این استان دارای ۴۳ شهر، ۵۱دهستان و ۲۶ بخش است.

شهرستان لردگان و خانمیرزا در فاصله ۱۸۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال وبختیاری واقع شده است.

به گزارش ایرنا، در آیین افتتاح فرمانداری شهرستان خانمیرزا  "یوسف مرادی شاه قریه" به عنوان نخستین فرماندار این شهرستان معرفی شد.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =