مکان‌های دپو پسماند باید جمع‌آوری شود

بیرجند - ایرنا - مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند گفت: زباله‌گردها، خودروها و مکان‌های جمع‌آوری پسماندها به دلیل اینکه تهدیدی علیه بهداشت عمومی جامعه هستند باید تخلیه و جمع‌آوری شوند.

به گزارش روز پنجشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند احمد لطایفی در نشست تعیین تکلیف مراکز جمع‌آوری، خرید و فروش ضایعات و پسماندهای سطح شهر که در محل دفتر شهردار بیرجند برگزار شد افزود: در بسیاری از موارد مشاهده شده، مجوز صنفی این افراد مغایر با فعالیتی است که انجام می دهند و مقرر شده از ارائه پروانه برای ضایعات توسط اصناف خودداری شود.

وی بیان کرد: ابتدا اخطار ۱۰ روزه برای جمع‌آوری این محل‌ها صادر و پس از اتمام مهلت، این مکان‌ها پلمب شد.

مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند گفت: مقرر شد مراکزی که دارای مجوز غیرمرتبط با خرید و فروش ضایعات هستند از طریق شورای صنفی در صنف خودشان فعالیت کنند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه اظهار داشت: در بازدید میدانی انجام شده از صنف ضایعات با سه گروه مواجه شدیم که یک گروه بدون مجوز فعالیت می‌کردند و گروهی نیز مجوز خارج از پروانه با رعایت موارد بهداشتی داشتند.

محمدرضا اعراب شیبانی با بیان اینکه گروهی از این افراد در حیطه پروانه بدون رعایت بهداشت و موارد اجتماعی فعالیت می‌کنند یادآور شد: همه اعضای این جلسه حامی اشتغالزایی بوده و از واحدهای تولیدی حمایت می‌کنند بنابراین درخواست داریم با همکاری و همدلی بستر لازم برای فعالیت این صنف با رعایت موراد بهداشتی و رعایت حقوق سایر شهروندان فراهم شود.

عضو شورای اسلامی شهر بیرجند نیز گفت: ۱۴ هزار واحد صنفی در بیرجند فعالیت می‌کند که این میزان، یک سوم جمعیت شهر را تشکیل داده بنابراین اجرای دستورات قانونی نیاز به همدلی و همراهی دارد.

مرتضی یزدان شناس تصریح کرد: شورای شهر برای حفظ برند بیرجند پاکیزه ترین شهر کشور برنامه‌های مختلفی انجام داده که از آن جمله تصویب تاسیس سازمان مدیریت پسماند به دلیل ضرورت آن است.

وی از برنامه ریزی برای اسکان موقت این افراد در مرحله اول خبر داد و گفت: پس از پلمب مکان‌های بدون مجوز، آن دسته از اصنافی که مجاز به فعالیت هستند، ساماندهی شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند هم گفت: با عنایت به اجرای طرح برخورد با مراکز خرید و فروش ضایعات از ابتدای شهریور ماه جاری این جلسه با حضور دستگاه‌های اجرایی ذیربط برگزار شد.

همایون شاکری عنوان کرد: تهدید علیه بهداشت عمومی و تخریب محیط زیست از جمله دلایل اجرای این طرح است که توافق همگانی برای اجرای آن از سوی ادارات مختلف وجود دارد.

وی با اشاره به تعیین مکانی برای فعالیت این افراد تحت مجوزهای قانونی اظهار داشت: فعالیت داخل شهر مجاز نبوده و می بایست ابتدا مکان‌های غیرمجاز فعالیت این گروه‌ها تخلیه شود.

معاون خدمات شهری با اشاره به برنامه ریزی برای جمع آوری زباله‌گردها پس از تخلیه مکان‌های دپوی ضایعات و پسماندها گفت: این مساله دغدغه همه ادارات استانی و شهرستانی بوده که لازم است در ساماندهی این حرکت همگانی تلاش کنیم.

۹۸۹۳*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =