۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۳
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83482428
۰ نفر

برچسب‌ها

فرمانده و چند نظامی سعودی بر اثر انفجار بمب در یمن کشته شدند

تهران - ایرنا - شماری از نظامیان سعودی از جمله یک فرمانده ارتش بر اثر انفجار بمب در استان حضرموت واقع در شرق یمن کشته شدند.

شبکه خبری المسیره عصر پنجشنبه گزارش داد: شماری از نظامیان سعودی از جمله یک فرمانده ارتش روز پنجشنبه بر اثر انفجار بمب در استان حضرموت کشته شدند.

منابع رسانه‌ای نزدیک به ائتلاف متجاوزان گفت: در پی این انفجار، «ابونواف» فرمانده نیروی‌های سعودی مستقر در وادی حضرموت، به همراه شماری از نظامیان یمنی (هوادار دولت مستعفی) و عربستانی به قتل رسیدند.

حادثه در پی کشف چند بمب از سوی نیروهای سعودی در شهر «شبام» و زمانی رخ داد که یکی از این بمب‌ها منفجر شد و به کشته شدن شماری از نظامیان از جمله چند نظامی سعودی و یمنی انجامید.   

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل قطحی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =