۲۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۴
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83482417
۰ نفر

برچسب‌ها

تشدید تدابیر امنیتی به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس چین

پکن- ایرنا- همزمان با نزدیک شدن به روز اول اکتبر (9 مهر 1398) برابر با هفتادمین سالگرد تاسیس چین نو و روز ملی این کشور، تدابیر امنیتی شدیدی در چین از جمله پکن اعمال شده است.

بازرسی های ویژه ای برای ورود و خروج به میدان تیان آنمن در قلب شهر پکن در نظر گرفته شده است جایی که قرار است بزرگترین رژه چین با حضور هزاران نیروی نظامی و پلیس مسلح و با نمایش پیشرفته ترین تسلیحات و تجهیزات نظامی چین برگزار شود.

همچنین دستگاه های بازرسی در این میدان نصب شده است و مردمی که به این محل می روند از جمله گردشگران با وسایلشان مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

به شهروندان در پکن تاکید شده است همه مسایل امنیتی را مراعات کنند بخشنامه ها و اطلاعیه هایی هم در این باره به صورت آنلاین و با ارسال به تلفن های هوشمند در اختیار مردم و صاحبان مشاغل قرار گرفته است.

به غیر از شهر پکن تدابیر امنیتی ویژه ای نیز برای منطقه سین کیانگ در شمال غرب چین در نظر گرفته شده است دولت اعلام کرده است فضای مجازی را نیز بیشتر کنترل می کند فیلترشکن های اینترنتی هم این روزها غیرفعال شده است.

«جائو که جی» وزیر امنیت عمومی چین در کنفرانس مبارزه با تروریسم در پکن گفت باید برای مقابله با هر اقدام خشونت بار و تروریستی آماده باشیم او حساسیت این روزها را متذکر شد و خاطر نشان کرد تدابیر امنیتی گسترده ای در نظر گرفته شده است.

این در شرایطی است که در دو هفته گذشته برنامه های رزمی و دفاعی به منظور آمادگی برای رژه و همچنین مانورهای هوایی با استفاده از جنگنده ها و واحدهای موشکی انجام شده است.

به تمامی نیروهای مسلح و افسران پلیس تاکید شده است باید خود را برای مقابله با فعالیت های تروریستی در حالت آماده باش نگهدارند و از ثبات اجتماعی کشور حراست کنند.

این اتفاقات در شرایطی می افتد که چین برخلاف سال های قبل درگیر برخی از رویدادهای اقتصادی و اجتماعی ناخوشایند است از جمله این که پکن هنوز با آمریکا در مورد جنگ تجاری به توافق دست نیافته و شماری از معترضان هنگ کنگی هم در ۱۰۰ روز گذشته اعتراضات گسترده ای برپا کرده اند.

روز ملی چین مصادف با اول اکتبر با یک هفته تعطیلات همراه است که از آن با عنوان تعطیلات طلایی یاد می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =