توسعه شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا شتاب می‌گیرد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با آغاز به کار فرمانداری شهرستان خانمیرزا و کمک به تکمیل زیرساخت‌های این شهرستان‌ها، روند توسعه یافتگی این منطقه شتاب می‌گیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاح و آغاز بکار فرمانداری شهرستان خانمیرزا که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد ، با اشاره به شرایط داخلی و بین‌المللی کشور و هجمه‌های دشمن علیه ملت ایران، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران تداوم مکتب عاشورا است و تاسی به این الگوی والا سبب شده تا با قدرت در برابر دشمنان اسلام و استکبار جهانی ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: با پیروی از مکتب حسینی، ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون که با هجمه‌های متعدد سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی دشمن مواجه بوده است، استوار و محکم به آرمان‌های نظام وفادار مانده و هیچگاه تسلیم توطئه‌های دشمن نشده‎ است.

عباسی با بیان اینکه استکبار جهانی از ایران و ملت مقاوم آن هراس دارد، تصریح کرد: دشمن نگران این است که ایران اسلامی الگویی برای تمام کشورهای جهان شود از همین رو با تمام توان جلوی این کشور ایستاده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ایجاد شهرستان خانمیرزا در این استان، تصریح کرد: این اقدام یک حرکت رو به رشد است و نشان می‌دهد با وجود همه کارشکنی‌های دشمن، برنامه های کشور بدون وقفه و خلل در حال انجام است.

عباسی با تبریک ایجاد فرمانداری شهرستان خانمیرزا به مردم این منطقه، خاطرنشان کرد: بی‌شک با توجه به قابلیت‌ها و مردم توانمند و مستعد این خطه، مراحل رشد و توسعه این شهرستان شتاب می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا جزو شهرستانهای الگوی توسعه کشور انتخاب شده‌اند، افزود: با اجرای این طرح حمایت‌ها و تخصیص امکانات به منطقه بیشتر می‌شود.

عباسی تصریح کرد: در بودجه سال ۹۹ اعتبارات شهرستان خانمیرزا به صورت مستقل در اختیار فرماندار قرار داده می‌شود که می‌تواند در تکمیل زیرساخت‌ها و پیشبرد بهتر برنامه‌های این شهرستان نقش موثری داشته باشد.

وی با بیان اینکه حمایت‌ها از شهرستان‌های تازه تاسیس بیش از سایر مناطق است، افزود: بی‌شک محرومیت‌ها در این مناطق بیشتر از سایر مناطق است و باید با حمایت بیشتر و تخصیص اعتبارات بیشتر روند توسعه‌یافتگی این مناطق را تسهیل کرد.

به گزارش ایرنا،با تاسیس فرمانداری شهرستان خانمیرزا، تعداد شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری به ۱۰ شهرستان افزایش یافت.

این استان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای ۹۷۰ هزار نفر جمعیت است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =