رییس دادگستری اصفهان: همکاری بین‌بخشی، مغایر استقلال قوا نیست

اصفهان- ایرنا- رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: همکاری بین بخشی نهادهای اداری دولتی و دستگاه قضایی با استقلال قوا مغایرتی ندارد.

محمدرضا حبیبی روز پنجشنبه در نشست تکریم و معارفه رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تیران و کَرون افزود: هم‌افزایی بین بخشی در پیشبرد اهداف نظام و خدمت به مردم موثر است و فرصت‌های لازم برای توسعه هر منطقه را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: کمک به توسعه اقتصادی و رونق تولید یکی از ضرورت‌های جامعه است که به مشارکت و همکاری بین دستگاه ها نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی حامی فعالان اقتصادی است، اظهار داشت: این حمایت و همکاری با ادارات دولتی برای رونق تولید وجود دارد و در عین حال، دستگاه قضایی برخورد با افراد سودجو و مانع رونق تولید را در دستور کار خود قرار داده است.

وی به فعالان اقتصادی، رعایت قوانین و دوری از قانون‌گریزی را توصیه کرد و گفت: افراد سودجو با طمع خود و فریب سرمایه گذاران، آنها را از مسیر اصلی خارج می کنند.

رییس کل دادگسنری استان اصفهان با اشاره به انهدام یک باند قاچاق سوخت در استان اظهار داشت: این باند در قالب یک شرکت تجاری و تولیدی، اقدام به قاچاق سوخت می کرد.

حبیبی یادآور شد: تانکرهای حامل سوخت قاچاق دارای پُلمب گمرک نیز بود که همین مساله ضرورت نظارت دقیق‌تر دستگاه های اداری را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی به سرمایه‌گذاران اعتماد دارد، تصریح کرد: فرصت برای سرمایه‌گذاری باید فراهم شود اما باید مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از وقوع جرم نیز صورت بگیرد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان، الکترونیک‌سازی خدمات دستگاه قضایی را در تسریع فعالیت‌ها موثر توصیف کرد و گفت: این کار رسیدگی به پرونده‌ها را تسریع و بسیاری از فرآیندهای کاغذی را حذف کرده است.

در این نشست که در محل فرمانداری تیران و کرون برگزار شد، از تلاش‌های مجید قربانی و غلامعلی بُت شکن رئیس دادگستری و دادستان قبلی، تقدیر و سجاد پناهی به عنوان رییس دادگستری و رضا عباسی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان معرفی شدند.

حوزه قضایی تیران و کرون سالیانه به بیش از هشت هزار پرونده رسیدگی می کند.

شهرستان تیران و کرون در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

۷۱۳۱/۶۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =