۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83482354
۰ نفر

برچسب‌ها

آیت الله نوری همدانی: اربعین مظهر قدرت ایران و عراق است

قم – ایرنا - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، اربعین را مظهر قدرت و اتحاد ایران و عراق دانست و گفت: با وجود همه توطئه ها برای ایجاد اختلاف میان ایران و عراق، ارتباط و برادری دولت و ملت هر دو کشور بیشتر شده و دشمن در این زمینه ناکام مانده است و هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، وی روز پنجشنبه در دیدار با سعد جواد قندیل سفیر عراق در جمهوری اسلامی ، با بیان این که ایران و عراق در طول تاریخ با یکدیگر وحدت و اتحاد داشته اند، گفت: ایران و عراق دارای اتحاد فرهنگی، تاریخی و سیاسی بوده و هستند.

وی افزود: ایران و عراق ۲ کشور برادر هستند و در طول سال های متمادی همراه یکدیگر بوده اند، دشمن سعی می کند بین ایران و عراق ایجاد اختلاف کند اما هر اندازه در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری کرده شکست سخت تری خورده و نتوانسته موفق شود.

آیت الله نوری همدانی، مردم عراق را ولایتمدار و دارای فرهنگ ولایت دانست و تاکید کرد: دشمن با ابزار داعش و تکفیری ها درصدد فتنه در عراق بود ولی حشدالشعبی و گروه های مقاومت مردمی این کشور اجازه ندادند که دشمنان به اهداف خود در این عراق دست پیدا کنند.

وی با تأکید بر تقویت اتحاد ایران و عراق ابراز داشت: دل ملت ایران در مسیر ولایت و خدمت به اهل بیت(ع) همراه ملت عراق است و هزاران نفر از مردم ایران در مراسم عظیم اربعین در عراق شرکت می کنند و هر سال نیز بر این تعداد افزوده خواهد شد.

این مرجع تقلید ادامه داد: هیچ قدرت جز اسلام و ولایت نمی تواند میلیون ها انسان را در یک نقطه جمع کند، در مکه و مدینه تعداد زائران از ۳ میلیون تجاوز نمی کند اما در اربعین مشاهده می کنیم که بیش از ۲۰ میلیون نفر در مراسم اربعین شرکت می کنند.

وی تاکید کرد: ما از ملت و دولت عراق برای مهمان نوازی و ایثاری که نسبت به زوار در اربعین دارند تقدیر و تشکر می کنیم و امیدواریم هر روز برادری و وحدت ایران و عراق محکم ترشود.

سفیر عراق در ایران، صبح امروز با سفر به قم با تعدادی از مراجع تقلید از جمله آیات ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی و جعفر سبحانی و همچنین آیت الله سید محمد سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س) دیدار و گفت و گو کرد.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =