۲۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۵
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83482346
۰ نفر

برچسب‌ها

هیات اقتصادی مازندران به ولگاگراد روسیه می‌رود

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران گفت که هیات اقتصادی این استان به سرپرستی استاندار هفته اول مهرماه به ولگاگراد روسیه سفر می‌کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، حسن خیریانپور روز پنجشنبه در نشست هماهنگی سفر هیات تجاری مازندران به ولگاگراد روسیه در ساری افزود : این سفر بنا به دعوت رسمی استاندار ولگاگراد انجام می شود.
 وی افتتاح نخستین سرای تجاری مازندران در خارج از کشور ،ملاقات با استاندار و سایر مقامات استان ولگاگراد ، بازدید از پروژه های مشترک و دیدار و گفت و گو با فعالان اقتصادی دو استان
را از برنامه این سفر تجاری اعلام کرد.

سرای تجاری مازندران که قرار است همزمان با سفر استاندار فعال شود، در طبقه فوقانی اتاق بازرگانی ولگاگراد واقع است. این سرا در فضایی به مساحت یکصدمتر مربع همراه با  ۷۶ ویترین نمایشگاهی ساخته شده است.

استان ولگاگراد با 113 هزار کیلومتر مربع وسعت یکی از واحدهای فدرالی روسیه و مرکز آن شهر ولگاگراد است. این استان در جنوب غربی روسیه واقع است و جمعیت آن حدود 2 میلیون و 700 هزار نفر است.

روابط میان مازندران و ولگاگراد روسیه از سال پیش و پس از تجربه ناکام روابط با آستاراخان روی دور تند افتاد به گونه ای که از اردیبهشت ماه سال 97 تاکنون سه هیات سیاسی - اقتصادی از آن استان به مازندران سفر کردند و از طرف مازندران هم علاوه بر سفر هیات های رسمی و غیررسمی ، نمایشگاه توانمندی های این استان سال پیش در ولگاگراد برگزار شد.

مرداد ماه پارسال پس از سفر هیات 40 نفری از ولگاگراد به مازندران ، تفاهمنامه همکاری اقتصادی میان مازندران و ولگاگراد میان استانداران دو استان و همسو با برنامه های کمیسیون مشترک اقتصادی مجلس شورای اسلامی و دومای روسیه به امضاء رسید تا نقشه راهی برای توسعه روابط دوجانبه باشد.

به بر اساس آن تفاهمنامه که به امضای محمد اسلامی استاندار وقت مازندران و " اندری ایوانوویچ بوچاروف " استاندار ولگاگراد رسیده بود، مقرر شده بود تا حجم مبادلات میان دو استان رشدی جهشی یافته و در آینده نزدیک به 200 میلیون دلار برسد.
علاوه بر این در آن سفر تفاهمنامه ای هم بین اتاق های بازرگانی دو استان و دانشگاه کشاورزی ساری و دانشگاه ولگراد روسیه امضا شده بود .

طبق آمار ولگاگراد سال گذشته ۶۳ میلیون دلار با ایران داد و ستد تجاری داشته است.
۶۹۸۲/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =