معلمان نقش مهمی در جهت‌دهی به آینده دانش‌آموزان دارند

تهران-ایرنا- رییس دانشکده ریاضی و کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه معلمان علاوه بر نقش آموزشی باید دانش‌آموزان را هدایت کنند، گفت: معلمان با معرفی رشته‌های مختلف علمی دانش‌آموزان را در جهت استعدادهای آنان هدایت کنند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، علی محدث خراسانی در مراسم اختتامیه ششمین دوره المپیاد هندسه که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، گفت: در کشور ما کارهای خوبی انجام می‌شود اما ادامه نمی‌یابد این المپیاد  همین که شش دوره ادامه یافته معجزه است و این معجزه به لطف عشق چند نفر به این علم است.

وی با بیان اینکه من به خاطر تدریس زیبا و جذاب معلم خود عاشق هندسه شدم، بیان داشت: معلمان علاوه بر تدریس سعی کنند دانش‌آموزان را با همه رشته‌ها آشنا کرده  و استعدادهای آنان را شکوفا کنند.

رییس دانشکده ریاضی و کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: هندسه از قدیمی‌ترین علوم است که از زمان غارنشینی وجود داشته است. در این مدت تاریخی هندسه دچار تحول شده است و با علوم مختلف پیوند خورده است.

محدث خراسانی با بیان اینکه هندسه عبارت است از مجموعه‌ای از اشیا که که همراه با عملگرها اقدام می‌کنند، اظهار کرد: این علم از ۲۰۰ سال پیش دچار تحول شده و با معماری و آی تی پیوند خوده است.

وی با بیان اینکه ایران در هندسه جایگاه خوبی دارد، خاطرنشان کرد: باید با برگزاری چنین المپیادهایی، دانش‌آموزان و جامعه را با علم هندسه و کارکرد های آن آشنا کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =