بانوان ورزشکار در مسابقات کشوری کونگ‌فو پرتوآ به رقابت پرداختند

شیراز - ایرنا- نوزدهمین دوره مسابقات کونگ فوپرتوآ بانوان قهرمانی کشور روز پنج‌شنبه در شهرستان کازرون آغاز شد. ورزشکارانی از ۱۲ استان کشور در این رقابت‌ها حضور دارند.

 رئیس هیات رشته کونگ فو کازرون روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به استان‌های شرکت کننده در  این مسابقات اشاره کرد و گفت: این مسابقات با شرکت ۱۲ تیم از استان‌های تهران ، قم ، هرمزگان ،ا صفهان ،بوشهر ، گلستان ،مازندران ،سیستان و بلوجستان ، کهگیلویه و بویر احمد ، فارس ، البرز ، خراسان رضوی  در سالن ۲ هزار نفری تختی کازرون برگزار می‌شود.

 حسین پهلوانی با تاکید بر اینکه این دوره از مسابقات با گرامیداشت یاد شهیدان خرسند ، شاملی و تقی نژاد برگزار می شود گفت: در این دوره از مسابقات ۴۰۰ ورزشکار در چهار رده سنی نونهالان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان  به مدت دو روز با هم رقابت خواهند کرد .

در مراسم افتتاح این دوره از مسابقات فرماندار کازرون و چند تن از مسئولان ورزشی شهرستانی و استانی حضور داشتند.

در حاشیه افتتاحیه این مسابقات رئیس کمیته ورزش کونگ فوپرتوآ کشور با تاکید بر اهمیت این رشته ورزشی در کشور گفت: با توجه به علاقه‌مندی بانوان استان فارس به این رشته ورزشی ، جایگاه خوبی در کسب مقام‌های کشوری دارند.

نادر شکری به توانمندی خوب شهرستان کازرون در رشته کونگ فو اشاره کرد و افزود: از ۱۹ دوره برگزاری این رشته  مسابقات دو دوره به میزبانی شهرستان کازرون برگزارشده که نشان از هماهنگی خوب مسئولین این شهرستان دارد.

وی اضافه کرد استان فارس با دو تیم الف و ب در این مسابقات شرکت دارد که با توجه به موقعیت خوب و پیشرفت و علاقه‌مندی شهرستان کازرون به این رشته ، کازرون با یک تیم مستقل در این مسابقات شرکت کرده است.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۴۱ کیلومتری جنوب غرب شیراز در استان فارس قرار دارد.

۹۶۰۳ / ۶۱۱۳