حناچی: تشریح نقش مهندسی در دفاع مقدس برای نسل امروز جذابیت دارد

تهران- ایرنا- پیروز حناچی شهردار تهران گفت: یکی از موضوعاتی که در مباحث مربوط به دفاع مقدس مغفول مانده تشریح نقش مهندسی در جنگ است که پرداختن به آن برای نسل امروز جذابیت بیشتری دارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، وی در سی‌ و یکمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد در محل وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: افتخار من این است که شروع خدماتم با مهندسی جنگ جهاد سازندگی بوده است؛ زمانی‌ که با گُردان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد آذربایجان شرقی در گیلانغرب همکاری می‌کردم.

حناچی با اشاره به اینکه در مهندسی جنگ جهاد، غیرممکن‌ها ممکن می‌شد گفت: نمونه بارز این واقعیت پل خیبر بود که به طول ۱۴ کیلومتر روی آب و بدون پایه نصب شد؛ همه کارخانه‌ها برای این کار به کمک ما آمدند و افتخار داشتم در مراحل نصب آن‌ در کنار برادران جهادگر حضور داشته باشم.

شهردار تهران اظهارداشت: قبل از آن پلی به طول ۲ کیلومتر در جنگ اعراب و رژیم صهیونیستی نصب شده بود که در دانشگاه‌های جنگ تدریس می‌شد؛ جهادگران ما با احداث پل خیبر بودند که این رکورد را شکستند.

حناچی افزود: جهادگران با احداث زنجیره بیمارستان‌های صحرایی رکورد زمانی جراحت تا اولین اتاق عمل را که تا قبل از آن مربوط به جنگ ویتنام بود شکستند؛ این خدمات و افتخارات براساس روحیه جهادی و اعتماد به‌نفس و خودباوری‌ بود که امام‌ خمینی(ره) و شهدای والامقام به ما یاد دادند.

وی تصریح کرد: خودباوری مبنای انجام کارها بود؛ راه‌ها با دست‌های خالی پیدا می‌شد و هیچ‌چیز غیرممکن نبود.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس باوجود تمامی سختی‌ها و مشکلات باید چراغ راه آینده باشد و تشریح وجوه مثبت آن برای آینده کشور و استمرار انقلاب اسلامی لازم است.

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =